درباره رقابت نهایی گروه‌های دانشجویی برگزیده "مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران"

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، دکتر رضا فریدزاده، رئیس سازمان دانشجویان ایران در آستانه برگزاری یازدهمین دوره «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» اعلام کرد: مرحله کشوری یازدهمین دوره این مسابقات، با حضور 12 تیم دانشجویی برگزیده مرحله منطقه ای، از 8 تا 10 خردادماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار خواهدشد. 

وی افزود: سازمان دانشجویان ایران، در راستای مطالبه مقام معظم رهبري(مدظله‌‏العالي) مبني بر «نياز جامعه به ترويج كرسي‏‌هاي آزادانديشي و برگزاري مناظره‌هاي قانونمند توأم با امكان داوري» كه در پاسخ مكتوب به نامه جمعي از طلاب و انديشمندان در سال 1381 مطرح فرمودند، از سال 1390 اقدام به طراحي و اجراي «مسابقات ملي مناظره دانشجويان ايران» نموده كه تاكنون ده دوره از اين مسابقات، با مشاركت بيش از 12 هزار نفر از دانشجويان و اساتيد برگزار شده است.

رئیس سازمان دانشجویان ایران در ادامه خاطرنشان کرد: به گواه بسياري از مسئولان، كارشناسان، نخبگان، مديران كشوري و دانشگاهيان، اين مسابقات يكي از طرح‏هاي موفق فرهنگي است كه موجب تقويت فرهنگ گفتگو، ترويج آزادانديشي و گفتگوي علمي اخلاق مدار در جامعه، علي‌‏الخصوص در دانشگاه‏‌ها و در بين دانشجويان مي‏شود.

فریدزاده با بیان این‌که مرحله استانی یازدهمین دوره این مسابقات  از آبان 1401 آغاز شد، تصریح کرد: در مرحله استانی این دوره 387 گروه دانشجویی از 31 واحد در سراسر کشور حضور داشتند که مجموعا 1548 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند، 65 درصد شرکت کنندگان از دانشجویان آقا و 35 درصد نیز خانم بودند و 74 درصد دانشجویان از مقطع کارشناسی شرکت داشتند. همچنین 52 درصد دانشجویان از دانشجویان وزارت علوم و مابقی از دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، وزارت بهداشت و...در این ماراتن نفس‌گیر حضور داشتند. تیم‌های دانشجویی مرحله کشوری از استان‌های فارس، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی، همدان، زنجان، ایلام، قزوین و تهران هفته دوم خرداد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

لازم به ذکر است، مرحله کشوری این مسابقات در سه روز پیاپی با رقابت گروه‌های برگزیده از سراسر کشور در سالن همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.تمام مراحل مسابقات به صورت حذفی است و تیم قهرمان پس از پیروزی در مناظره نهایی نشان "خواجه نصیرالدین طوسی"، فیلسوف گفتگو را به خانه خواهد برد. در روز سوم مسابقات، مناظره نهایی برگزار و تیم قهرمان یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مشخص می‌گردد. 

مسابقات مرحله کشوری با حضور 36 نفر داوری هیات علمی و دانشجویی و داور سخنران برتر، داوری خواهد شد. دانشگاه علم و فرهنگ، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های سراسر کشور از حامیان این دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران هستند. 

 

اخبار
کلیپی با عنوان «چند نکته جا کلیدی برای یک مناظره اسیدی» در بخش چند رسانه‌ای جشنواره ملی طنز و رسانه «طنز پهلو» حائز رتبه دوم کشوری شد.
دوشنبه, 26 تیر,1402
مسابقه نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، با رقابت تیم‌های «شهید دیالمه» و «جهاد علمی» از دانشگاه‌های مازندران و اصفهان به پایان رسید.
شنبه, 13 خرداد,1402
مرحله نهایی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با رقابت دو تیم راه یافته به مرحله نهایی «شهید دیالمه» از استان مازندران و «جهاد علمی» از استان اصفهان روز چهارشنبه ساعت 9 صبح در سالن همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد. در این مناظره دو گروه با گزاره "مشارکت در انتخابات به معنای تایید نظام سیاسی است" با یکدیگر به رقابت پرداختند.
شنبه, 13 خرداد,1402
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: فناوری کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند با رعایت اخلاق و منطق، گفتگوی آزاد را در جامعه علمی شکل دهد.
شنبه, 13 خرداد,1402
رئیس پژوهشگاه علوم بهداشت جهاد دانشگاهی و رئیس شورای علمی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران بیان کرد؛ انتخاب قهرمان مشترک در مسابقات سال آتی پیشنهاد می‌شود.
شنبه, 13 خرداد,1402
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان گفت: در این مناظرات باید به سمت گفت‌وگوی صحیح و سازنده حرکت کنیم و با نگاه دیالکتیک به سمت مناظرات برویم.
شنبه, 13 خرداد,1402
سخنگو و دبیر هیئت دولت در آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، با بیان اینکه مناظره واقعی و حقیقی یعنی پایان منازعه، گفت: اخلاق مناظره و جست‌وجوی حقیقت در مناظره می‌تواند کمک حال رسیدن به وفاق و وحدت ملی بر سر مسائل کلان باشد.
شنبه, 13 خرداد,1402
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران ضمن اشاره به مطالبه رهبری (در خصوص برگزاری مناظره‌های قانونمند) گفت: خواهش دارم این مطالبه رهبری را نگذارید روی زمین بماند و همه بخش‌ها به کمک جهاد دانشگاهی بشتابند تا در دوره‌های بعدی، این مسابقات با کیفیت بهتری برگزار شود.
شنبه, 13 خرداد,1402
رییس جهاد دانشگاهی در آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، تاکید کرد: برگزاری مناظرات دانشجویی از اهمیت بالایی برخوردار است و این مسابقات، یادآور مناظره‌های سال‌های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴ بود.
شنبه, 13 خرداد,1402
در پیام رئیس جمهور حجت‌الاسلام رئیسی به یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که در اختتامیه توسط رئیس جهاد دانشگاهی قرائت شد، آمده است: «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» پس از یک دهه برگزاری و اجرای موفقیت‌‌آمیز، به سنتی حسنه تبدیل شده است.
شنبه, 13 خرداد,1402
در مرحله فینال یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی به‌گزاره مشارکت در انتخابات به معنای تایید نظام سیاسی است، پرداخته شد.
شنبه, 13 خرداد,1402
اولین مناظره در این مرحله با گزاره «عدم پذیرش حجاب در نسل جوان، ریشه در آموزش‌های نادرست در نظام آموزش و پرورش دارد»، با حضور دو تیم موافق با نام «قلم» متشکل از مرتضی گونچی و امیر کشاورز نجفی و گروه مخالف با نام «جهادعلمی» متشکل از زهرا دهقانی و اسماعیل شیری برگزار شد.
شنبه, 13 خرداد,1402
مرحله نیمه نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور چهار تیم برنده از مرحله یک چهارم نهایی، عصر روز سه شنبه تاریخ 9 خردادماه توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.
شنبه, 13 خرداد,1402
مرحله یک‌چهارم نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور شش تیم پیروز از مرحله مقدماتی، صبح روز سه شنبه تاریخ 9 خردادماه توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.
شنبه, 13 خرداد,1402
مرحله یک‌چهارم نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور سه تیم برنده از مرحله مقدماتی، صبح روز سه شنبه تاریخ 9 خردادماه سال جاری توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.
شنبه, 13 خرداد,1402
مرحله یک‌چهارم نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور شش تیم برنده از مرحله مقدماتی، صبح روز سه شنبه مورخ 9 خردادماه سال جاری توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.
شنبه, 13 خرداد,1402
ششمین مناظره از مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با گزاره «مداخلات دولت در بازار ارز موجب گسترش رانت خواری می‌شود» برگزار شد و در این مناظره دو گروه موافق با نام «رستا» از استان زنجان و مخالف با نام «جهاد علمی» از استان اصفهان و به مناظره پرداختند.
شنبه, 13 خرداد,1402
پنجمین مناظره از مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با گزاره «الگوی زندگی ایرانی اسلامی موردقبول نسل جوان نیست» برگزار شد و در این مناظره دو گروه موافق با نام «قلم» از استان قزوین و مخالف با نام «جدال احسن» از استان فارس و به مناظره پرداختند.
شنبه, 13 خرداد,1402
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.200.194.255 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 28 تیر,1403