درباره اختتامیه مرحله استانی مسابقه ملی «پایان‌نامه سه دقیقه‌ای» در گیلان

 اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره «مسابقه‌ ملی پایان‌نامه‌ سه‌دقیقه‌ای»، امروز ۲۸ اردیبهشت‌ماه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نور مرکز رشت برگزار شد.

داوری این مسابقه، که طی آن دانشجویان در عرض سه دقیقه از پایان‌نامه خود دفاع می‌کنند، با نظارت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کشور و به همت اداره فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شده بود.

زهرا جنسی، دبیر اجرایی مرحله استانی این مسابقات در گیلان، هدف از برگزاری این مسابقه را طرح ایده‌های خلاقانه دانشجویان و ارزیابی مهارت‌های ارتباطی آنان دانست و عنوان کرد: این مسابقات می‌تواند بستری برای معرفی صاحبان صنایع و دانشجویان باشد تا ایده‌های خلاقانه خود را کاربردی نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا از نهادهای دولتی و خصوصی متعددی ازجمله دفتر امور اجتماعی استانداری گیلان، معاونت خدمات شهری شهرداری رشت، بنیاد نخبگان استان گیلان، پارک علم و فناوری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و .... دعوت به عمل آمد.

جنسی تصریح کرد: این دوره از مسابقات که برای اولین بار در استان گیلان برگزار شد، بالغ بر ۳۰ شرکت‌کننده از دانشگاه‌های سراسر کشور به‌ویژه استان گیلان داشت. داوری این مسابقات توسط یک هئیت ده نفره از داوران هیئت علمی دانشگاه‌های استان گیلان صورت پذیرفت و هر پایان‌نامه توسط سه داور، یک داور ثابت، یک داور جهت بررسی مهارت‌های ارتباطی و فن بیان و یک داور متخصص ارزیابی شد.

دبیر اجرایی مرحله استانی مسابقات سه دقیقه‌ای در گیلان افزود: خانم‌ها خدیجه ملکی، مینا پیرزاده و حدیثه حسنی درویشی سه نفر برگزیده مرحله استانی این مسابقات بودند که با لوح تقدیر و هدایای نقدی و فرهنگی از آنها تقدیر به‌عمل آمد. عضویت افتخاری در سازمان دانشجویان و معرفی نفرات برگزیده برای حضور در مرحله کشوری از دیگر امتیازات در نظر گرفته‌شده برای برگزیدگان این مسابقات بود. همچنین ضمن تقدیر از داوران و تیم اجرایی، برای تمامی شرکت‌کنندگان گواهی حضور صادر شد. ضمنا اعطای هدایای فرهنگی به برگزیدگان، با همکاری مدرسه عالی ارتباطات آریامن صورت پذیرفت.

اخبار
مینا پیرزاده، دانشجوی دکتری ریاضی و برگزیده مرحله استانی ششمین دوره مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای در گیلان در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان بیان کرد: با وجود گستردگی طبیعت و وجود انواع موجودات پیرامون انسان‌ها، نظم خاصی بر همه چیز حاکم است که با پیشرفت علوم بشری، این نظم، بیش از پیش نمایان خواهد شد. شاید در یادگیری مفاهیم علمی، بسیاری از موارد بی‌معنی به نظر برسند، اما نمی‌توان منکر نظم درونی و نهفته پدیده‌ها شد. ریاضیات یکی از علوم پایه است که کشف اسرار آن، کلید حل معمای موجود در طبیعت را در اختیارمان قرار می‌دهد.
یکشنبه, 08 خرداد,1401
سجاد قاضی، موسس مدرسه عالی ارتباطات آریامن و داور مرحله استانی ششمین دوره مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای که اردیبهشت‌ماه سال جاری در استان گیلان برگزار شد، در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان بیان کرد: نکته‌ای که برای من جالب توجه بود، این است که این حجم از پایان‌نامه‌ها که در دانشگاه‌ها وجود دارد و توسط دانشجویان ارائه می‌شود، قرار است چه کاربردی در جامعه داشته باشد؟.
شنبه, 07 خرداد,1401
حدیثه حسنی درویشی، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و برگزیده مرحله استانی ششمین دوره مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای در گیلان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان به دلایل انتخاب موضوع پایان‌نامه خود پرداخت و ابراز کرد: اولین دلیل انتخاب عنوان «واکاوی سفرنامه‌های زنان در عصر قاجار، با رویکرد تحلیل گفتمان انتقادی» و با مطالعه‌ موردی «چادر کردیم رفتیم تماشا»، «سه روز به آخر دریا» و «خانم، فردا کوچ است» برای پژوهش و نگارش این پایان‌نامه، جذابیت سفرنامه‌ و سفرنامه‌نویسی بود.
شنبه, 07 خرداد,1401
خدیجه ملکی، کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری و برگزیده مرحله استانی ششمین دوره مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای که اردیبهشت‌ماه سال جاری در رشت برگزار شد، در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان به معرفی پایان‌نامه ارائه‌شده خود پرداخت و اظهار کرد: در این مسابقه، پایان‌نامه خود با عنوان «باز‌زنده‌سازی حاشیه‌ی رودخانه‌های شهری با رویکرد طراحی پارک» با مطالعه موردی محور زرجوب، پل‌عراق شهر رشت را ارائه نمودم.
شنبه, 07 خرداد,1401
محمدعلی رحیمی‌پور، سرپرست موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی استان گیلان در اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای که روز گذشته ۲۸ اردیبهشت ماه در رشت برگزار شد، با تاکید بر لزوم ارتباط بین دانشگاه با صنعت و جامعه، به ویژگی دانشگاه‌های نسل سوم یا کارآفرین اشاره کرد و گفت: چنین دانشگاه‌هایی معتقدند که طرح درس باید دانشجو را برای تولید ثروت و نوآوری آماده کند.
شنبه, 07 خرداد,1401
مهدی عاشورنیا، معاون آموزشی و پژوهشی مؤسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی‌ استان گیلان در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان با بیان اینکه در دانشگاه‌های نسل نوین ارزش هر پایان‌نامه به جنبه کاربردی آن در بازار کار از حیث تقاضا است، اظهار کرد: انتظار صاحبان صنایع از فارغ‌التحصیل به‌عنوان مالک قانونی پایان‌نامه این است که علاوه بر انتخاب موضوعات به‌روز، بتواند اشراف کاملی بر کار تجربی صورت‌ گرفته داشته باشد و جنبه‌های عملی و کاربردی آن را توضیح دهد.
شنبه, 07 خرداد,1401
حبیب محمودی، عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان گیلان و داور مرحله استانی ششمین دوره مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای که اردیبهشت‌ماه سال جاری در استان گیلان برگزار شد، در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان سطح کیفی مسابقات را بسیار عالی ارزیابی کرد و گفت: این مسابقه فرصتی برای دانشجویان فراهم کرد تا اطلاعات خود را عرضه کنند. وی ادامه داد: این مسابقه یکی از راه‌هایی است تا دانشجویان بتوانند با سازمان‌ها و نهادهایی که می‌توانند فرصت خوبی را به آن‌ها و دانش‌پژوهان بدهند آشنا شده و ارتباط برقرار نمایند.
شنبه, 07 خرداد,1401
مراسم اختتامیه مسابقه پایان نامه سه دقیقه ای
سه شنبه, 03 خرداد,1401
کلیپ شرکت کنندگان مسابقه پایان نامه سه دقیقه ای
یکشنبه, 01 خرداد,1401
برگزاری اختتامیه نخستین دوره مسابقه"پایان نامه سه دقیقه ای" در استان گیلان
یکشنبه, 01 خرداد,1401
اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره «مسابقه‌ ملی پایان‌نامه‌ سه‌دقیقه‌ای»، امروز ۲۸ اردیبهشت‌ماه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نور مرکز رشت برگزار شد. داوری این مسابقه، که طی آن دانشجویان در عرض سه دقیقه از پایان‌نامه خود دفاع می‌کنند، با نظارت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کشور و به همت اداره فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شده بود.
یکشنبه, 01 خرداد,1401
معرفی افراد
خدیجه ملکی
خدیجه ملکی
نفر اول
مینا پیرزاده
مینا پیرزاده
نفر دوم
حدیثه حسنی درویشی
حدیثه حسنی درویشی
نفر سوم
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1401/3/25
پایان رویداد: 1401/3/25

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

تماس:01333362273

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.210.77.73 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: جمعه, 04 اسفند,1402