درباره تریبون آزاد

نیاز جوامع به جلوگیری از هرگونه هرج و مرج و بی نظمی، ایجاب می کند که عده ای به نمایندگی از سوی مردم، اداره امور جامعه  و تعیین چارچوب آن را بر عهده بگیرند.

انتخابات به عنوان ابزاری برای گزینش نمایندگان در بسیاری از کشورهایی که  نظام جمهوری بر آن حاکم است به چشم می‌خورد.

در جمهوری اسلامی ایران نیز، با توجه به اصل ششم قانون اساسی، امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود و برگزاری انتخابات، در حقیقت تبلور اراده و خواست مردم می باشد.

به جهت تاثیر قابل توجه نتایج انتخابات در آینده کشور، افزایش آگاهی عموم مردم خصوصا دانشجویان در راستای انتخاب فرد اصلح، بسیار حائز اهمیت است.

به همین منظور و با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه 1400 و حساس بودن شرایط کنونی کشور از منظر منطقه‌ای و سیاسی و همچنین شرایط سخت جامعه در زمینه مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و...، موضوع انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امروزه مشارکت سیاسی به عنوان مهم‌ترین شاخص توسعه سیاسی ملت‌ها به امری گریز ناپذیر تبدیل شده است و این مهم سبب شده که تمام مجموعه‌های متعهد به‌ نظام و انقلاب از جمله تشکل‌های دانشجویی، تلاش خود را در راستای تشویق دانشجویان جهت حضور حداکثری در پای صندوق‌های آرا به عمل آورند.

به همین منظور سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، به برگزاری تریبون آزاد  با موضوع " دانشگاه و انتخابات" در تاریخ ششم خردادماه از ساعت 16 الی 18 اقدام نمود.

لازم به ذکر است این برنامه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری در محل دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی  خراسان رضوی برگزار شد.

 

اخبار
تیزر برنامه
یکشنبه, 23 خرداد,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی
شروع رویداد: 1400/3/13
پایان رویداد: 1400/3/13

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

شماره تماس دفتر مرکزی سازمان دانش‌جویان جهادددانشگاهی خراسان‌رضوی : 

051-31997333

آدرس : 

بزرگراه آزادی ،  پردیس دانشگاه فردوسی ، ساختمان معاونت فرهنگی‌جهاددانشگاهی مرکزی 

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.