درباره تراژدی فرزندکشی

یکی از معضلات اجتماعی جامعه امروزی، افزایش چشم‌گیر خشونت و بالتبع آن افزایش آمار جرم و جنایت است که منجر به آسیب‌های جدی و صدمه‌های روانی، به ساختار جامعه می‌شود. در سال‌های اخیر، بارها در آمار رسمی کشور به افزایش اختلالات روانی به‌عنوان یک عامل افزایش جرم در جامعه اشاره‌ شده است. اما مسئله حائز اهمیت، در صدر قرار گرفتن اخبار مربوط به حوزه اختلافات و جنایت‌های خانوادگی است.

این پرسش که چرا امروزه بیش از پیش شاهد جنایات خانوادگی هستیم، پرسشی است که جامعه شناسان و روانشناسان باید به آسیب‌شناسی آن پرداخته و راهکارهایی برای خروج از این وضعیت، در اختیار سیاست‌گذاران کشور قرار دهند. بازتاب گسترده خبر قتل بابک خرم‌دین، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی، بار دیگر اهمیت بررسی این مسئله را به ما گوشزد می‌کند.

با توجه به موارد گفته‌شده و همین‌طور لطمه‌ای که آحاد مردم جامعه از ابعاد پرونده قتل بابک خرم‌دین دریافت کرده‌اند، بر آن شدیم تا این موضوع را از ابعاد مختلف با کارشناسان مربوطه بررسی و تحلیل نماییم.

در همین راستا، از جناب آقای دکتر حامد بخشی (جامعه‌شناس و عضو هیئت‌علمی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی) و جناب آقای مهدی خوریانیان (روان‌شناس بالینی و مدرس دانشگاه فردوسی) دعوت به‌عمل ‌آمد تا در تاریخ 20/03/1400 در محل سالن شورا جهاد دانشگاهی، جهت گفت‌وگو و ارائه راه ‌حل، حضور یابند. این نشست به صورت پخش در فضای مجازی دردسترس علاقه‌مندان قرارگرفت.

 

اخبار
گزارش تصویری
سه شنبه, 25 خرداد,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی
شروع رویداد: 1400/3/20
پایان رویداد: 1400/3/20

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

شماره تماس دفتر مرکزی سازمان دانش‌جویان جهادددانشگاهی خراسان‌رضوی : 

051-31997333

آدرس : 

بزرگراه آزادی ،  پردیس دانشگاه فردوسی ، ساختمان معاونت فرهنگی‌جهاددانشگاهی مرکزی 

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.201.97.224 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 01 اردیبهشت,1403