درباره رسم همسایگی 2

امروزه جمعیت کثیری از جمعیت تحصیلی کشورمان را اتباع کشورهای مختلف تشکیل می‌دهند به طوری که بر طبق آخرین آمار منتشرشده در سال 1400، 420 هزار دانش‌آموز اتباع در کشورمان مشغول تحصیل هستند. بر طبق فرمایشات رهبری در سال 1394، همه‌ی کودکان اعم از اتباع خارجی، حق تحصیل در تمامی مقاطع را دارند. خوشبختانه بر طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، این حقوق تا دو سال به خوبی اجرا و بسیاری از نگرانی‌های فعالان این حوزه را زدوده بود اما به مرور از قدرت اجرایی این بخشنامه کاسته شد تا در نهایت در سال 1400 با بخشنامه‌های جدید سازمان آموزش و پرورش مشکلات عدیده‌ای در برابر ثبت نام و تحصیل کودکان مهاجر ایجاد شد که با پیگیری دغدغه‌مندان و فعالان و خبرنگاران این حوزه اصلاحیه‌ای برای این بخشنامه صورت گرفت اما همچنان چالش‌های بسیاری برای تحصیل اتباع در تمامی مقاطع وجود دارد. هدف از اجرای این طرح نیز بررسی و آگاهی‌بخشی در زمینه‌ی تحصیل اتباع است تا گامی در راستای بهبود وضعیت تحصیل آنان حاصل شود.

از جمله مزیت‌های بهبود وضعیت تحصیل اتباع، افزایش سطح رفاه آنان در ایران است که در نتیجه‌ی این مهم، بسترهای جذب نخبگان و نوابغ مهاجر در ایران فراهم شده و بسیاری از پیشرفت‌های فرهنگی، اقتصادی  و سیاسی را در بلند مدت موجب می‌شود.

برنامه رسم همسایگی (2) چهارشنبه ساعت 19 به صورت مجازی از طریق صفحه اینستاگرامی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی  با حضور جناب آقای حمید بوالی (کارشناس مسائل افغانستان، فعال فرهنگی و خبرنگار تحقیقی) برگزار خوهد شد.

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی
شروع رویداد: 1400/5/13
پایان رویداد: 1400/5/13

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

شماره تماس دفتر مرکزی سازمان دانش‌جویان جهادددانشگاهی خراسان‌رضوی : 

051-31997333

آدرس : 

بزرگراه آزادی ،  پردیس دانشگاه فردوسی ، ساختمان معاونت فرهنگی‌جهاددانشگاهی مرکزی 

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 3.239.95.36 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: جمعه, 04 خرداد,1403