درباره پاکسازی طبیعت

بحران تولید و رهاسازی زباله در دنیای امروز، به یک پدیده غیر قابل انکار مبدل شده است و همواره زیست انسان‌ها و جانوران مختلف را با مخاطرات جدی روبه‌رو می‌کند.

آزادسازی مواد تركيبي در طبيعت موجب به خطر افتادن منابع حياتي ازجمله آب، خاك و گياهان شده و با وارد شدن به سيكل مواد غذايي، تهديدي جدي بر زندگي و سلامت انسان‌ها و جانوران محسوب مي شود و به منظور حفظ سلامت جمعی بر همگان لازم است تا از رها کردن زباله در طبیعت خودداری کنند.

با توجه به افزایش روزافزون سفرهای برون‌شهری و تاثیرات مخرب آن‌ها در آلودگی‌ محیط‌های توریستی، گردشگاه‌ها و سایر نقاط مسافرپذیر، و همچنین عدم آگاهی جمعی نسبت به مسائل زیست محیطی، به نظر می‌رسد برگزاری اردوهای پاکسازی طبیعت، راهکاری عملی برای افزایش سطح آگاهی مردم و فرهنگ‌سازی در زمینه حفظ زیستگاه‌های طبیعی باشد، تا بیش از پیش شاهد از بین رفتن محیط زیست خود و آیندگان نباشیم.

در همین راستا، کانون مهرباران سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی مشهد به منظور آشنایی ‌بیشتر دانشجویان با اهمیت حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از ریختن زباله، اردوی پاکسازی طبیعت روستای درود نیشابور را در تاریخ ششم خردادماه برگزار نمود. حضور دانشجویان تمام دانشگاه‌ها در این اردو بلامانع و حداکثر افراد شرکت کننده در این طرح 60 نفر بودند.

امید است بتوانیم گام‌هایی را هرچند اندک درجهت حفظ، نگهداری، زیباسازی محیط زیست و رعایت مسئله حفظ امانت برای آیندگان خود برداریم.

 

اخبار
دست یاری دانشجویان به سوی طبیعت
یکشنبه, 23 خرداد,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی
شروع رویداد: 1400/3/18
پایان رویداد: 1400/3/18

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

شماره تماس دفتر مرکزی سازمان دانش‌جویان جهادددانشگاهی خراسان‌رضوی : 

051-31997333

آدرس : 

بزرگراه آزادی ،  پردیس دانشگاه فردوسی ، ساختمان معاونت فرهنگی‌جهاددانشگاهی مرکزی 

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.221.73.157 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 26 خرداد,1403