درباره نت شاهد

موسیقی یکی از عناصری است که در طول تاریخ همواره با احساسات و روان فردی و ملی ارتباط تنگاتنگی داشته است

اهمیت موسیقی در ابعاد گوناگون جوامع انسانی به ویژه  بعد  فرهنگی_اجتماعی آن غیرقابل چشم پوشی است و همواره انسان از موسیقی و بالعکس تاثیر پذیرفته اند .

امّا اینکه موسیقی خوب چیست و وجه تمایز آن با چیزی که آن را خلاف این تعریف می دانیم چه می‌باشد موضوعی قابل تامّل و بحث برانگیز است.

با توجّه به اهمیت موسیقی و تاثیرگذاری بالای آن بر انسان ، چه به عنوان فرد و چه عضوی از جامعه ، بر آن شدیم سلسله نشست هایی نسبتاً صمیمی که اکثر آن ها بستر فضای مجازی با حضور هنرمندان و افراد صاحب نظر در این زمینه قرار دارد ، برگزار کنیم.

طی این سلسله نشست ها که اکثر آن ها در غالب آن در قالب مصاحبه به صورت لایو در پیج اینستاگرام سازمان دانشجویان برگزار می شوند به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

۱- مروری بر زندگی شخصی و حرفه ای مدعو

۲- موسیقی خوب

۳- بررسی وضعیت الآن موسیقی ایران در مقایسه با گذشته و در مقایسه با کشورهای دیگر جهان

۴- پرداختن به پرسش های از پیش جمع آوری شده علاقمندان

البته لازم به ذکر است بحث موسیقی ، موضوعی بسیار گسترده و دارای ابعاد و جوانب گوناگون می باشد ؛  که با مشخص شدن مدعوین (و همچنین تخصص هر یک خواننده، آهنگساز و یا شاعر)، جزئیاتی از جمله تعداد دقیق جلسات، ترتیب و فواصل آن ها متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان در نظر گرفته شده برای نخستین جلسه از این سلسله نشست ها در تاریخ چهارشنبه ۱۱ام تیر ماه ۱۳۹۹ با حضور آقای مهیار علیزاده آهنگساز سرشناس می باشد. گفتگو زنده از حدود ساعت ۱۹ شروع خواهد شد . این نشست به صورت مصاحبه و در بستر پیج اینستاگرامی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی مشهد و یا  پیج مرکزی سازمان دانشجویان در صورت انجام هماهنگی های لازم

 برگزار خواهد شد.

در صورت بازگشایی دانشگاه ها و بهبود وضعیت حال حاضر در ارتباط با بیماری کرونا، سعی بر آن است که ادامه این نشست ها به صورت حضوری و در صورت امکان با اجرای زنده موسیقی برگزار شود.

اخبار
پخش زنده برنامه نت شاهد
شنبه, 12 مهر,1399
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی
شروع رویداد: 1399/4/11
پایان رویداد: 1399/6/11

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

شماره تماس دفترمرکزی سازمان دانش جویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی : 

051-31997333

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.210.149.205 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 06 اردیبهشت,1403