درباره نشست تخصصی "فرصت ها، چالش ها و مسائل پیرامون کتاب و نشر" ذیل طرح هماهنگ فصل سخن

به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار، در راستای برنامه های هماهنگ فصل سخن ؛ نشست تخصصی" فرصت ها، چالش ها ومسائل پیرامون کتاب و نشر"  به همت اداره فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان و مشارکت حوزه هنری استان گیلان و شرکت تعاونی ناشران گیلان برگزار شد.

در این نشست آقایان : دکتر علی امیری(سند پژوه و پژوهشگر تاریخ گیلان)، محمد پرحلم(نویسنده و معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان) و حمید بلوری متمدن(ناشر و مدیر شرکت تعاونی ناشران گیلان) نفطه نظرات خود را در خصوص فرصتها و چالشهای صنعت نشر بیان داشتند.

اخبار
به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار، در راستای برنامه های هماهنگ فصل سخن ؛ نشست تخصصی" فرصت ها، چالش ها ومسائل پیرامون کتاب و نشر" به همت اداره فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان و مشارکت حوزه هنری استان گیلان و شرکت تعاونی ناشران گیلان برگزار شد.
چهار شنبه, 03 آذر,1400
در نشست تخصصی فرصت‌ها، چالش‌ها و مسائل پیرامون کتاب و نشر که مصادف با نخستین روز از هفته کتاب و کتاب‌خوانی، به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان و با حضور تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی و پژوهشی استان روز گذشته ۲۴ آبان‌ماه در دفتر معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان برگزار شد، علی امیری، سندپژوه و پژوهشگر تاریخ گیلان با بیان مقدمه‌ای از پیشینه صنعت نشر و چاپ در ایران، گفت: مقوله چاپ در کشورمان مقوله‌ای وارداتی است. در زمان عباس‌ میرزا‌قاجار، نخستین‌بار زمینه پدیداری صنعت چاپ و نشر در ایران فراهم‌شد که البته مقاومت‌هایی از جانب عده‌ای از مدافعین استنساخ نسخ خطی صورت‌گرفت که در تلاش بودند همان سبک سنتی را پابرجا نگه‌دارند.
چهار شنبه, 26 آبان,1400
معرفی افراد
دکتر علی امیری
دکتر علی امیری
سند پژوه و پژوهشگر تاریخ گیلان
محمد پرحلم
محمد پرحلم
نویسنده، محقق و معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان
حمید بلوری متمدن
حمید بلوری متمدن
ناشر و مدیر شرکت تعاونی ناشران گیلان
انوش نصر ماسوله
انوش نصر ماسوله
پیشکسوت هنری و فرهنگی
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1400/8/24
پایان رویداد: 1400/8/24

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

تماس: 01333362273

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
جهاددانشگاهی واحد گيلان - 1400/08/26
عالی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.211.26.178 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 31 خرداد,1403