درباره برگزاری وبینار تخصصی "نقش فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در آینده"

 به همت دفتر مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی و با همکاری گروه نیاز سنجی و مطالعات فرهنگی واحد صنعتی اصفهان، وبینار "نقش فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در آینده " با حضور جمعی از معاونین، مدیران و کارشناسان فرهنگی جهاددانشگاهی کشور برگزار شد.

 در این وبینار، دکتر غلامرضا قجاوند، مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد صنعتی اصفهان، به تبیین اهمیت آینده پژوهی در مسائل فرهنگی اجتماعی پرداخت و گفت: با توجه به ماهیت پرتغییر و خاصیت سیال فرهنگ و نیز تاثیر پذیری بسیار زیاد فرهنگ از سایر حوزه ها، ضرورت دارد آینده پژوهی فرهنگ به صورت علمی انجام شود.

 ایشان با تعریف مفاهیمی مانند مهارت نرم و مهارت سخت، فناوری نرم و فناوری سخت، اقتصاد نرم، صنایع نرم، صنایع فرهنگی، صنایع خلاق و ... به بیان نقش و اهمیت فناوری های نرم و صنایع خلاق در آینده پرداخت و نقش فناوری های نرم در آینده را برای شرکت کنندگان در این وبینار، تحلیل کرد.

 قجاوند با ارائه آمارهایی از وضعیت درآمد کشورهای مختلف از صنایع فرهنگی ضمن ابراز تاسف از عدم استفاده از ظرفیت بسیار زیاد فرهنگی هنری در کشور گفت: تصور ما این است که کشورهای صنعتی و فوق صنعتی فقط در زمینه فناوری های سخت تمرکز کرده اند در حالیکه آمار نشان می دهد این کشورها در صنایع خلاق و فرهنگی هم بسیار کار کرده اند و برای آینده این فناوری ها همه برنامه های جدی دارند.

 در پایان این سمینار به سوالات حاضرین پاسخ داده شد.

 

برگزارکننده: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
شروع رویداد: 1400/8/12
پایان رویداد: 1400/8/12

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.221.73.157 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 26 خرداد,1403