درباره نقد کتاب راهنمای تفکر نقادانه

 

معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی نشست مجازی نقد و بررسی کتاب راهنمای تفکر نقادانه (پرسیدن سؤال‌های به جا) اثر «ام نیل براون» را با راهبری دکتر علی نوری مطلق، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی روز شنبه، هشتم آذرماه سال 1399 ساعت 15 برگزار می‌کند.

«مسئله چیست و نتیجه/مدعا کدام است؟»، «دلایل استدلال کدام‌اند؟»، « کدام واژه‌ها یا عبارت‌ها مبهم‌اند؟»، «تضادهای ارزشی و فرض‌های ارزشی کدام‌اند؟»، «فرض‌های توصیفی کدام‌اند؟» « آیا مغالطه‌ای در کار نیست؟» «شواهد چقدر محکم‌اند؟»« آیا علت‌های بدیل در کار نیستند؟»، «آیا آمار عرضه‌شده فریب‌دهنده نیستند؟»، «چه اطلاعات مهمی بیان نشده است؟»، « چه نتیجه/مدعاهای معقول دیگری می‌توان مطرح کرد؟»  از جمله فصل‌های این کتاب است که یازده سوال اصلی را در هنگام نقد کردن هر نظر، عقیده و دیدگاهی طرح می کنند. نویسنده، این سوالها را در فصلهای مستقل معرفی و توضیحات کاملی در این خصوص ارائه و بر روی موارد واقعی پیاده سازی کرده‌است.

تأکید نویسنده در کتاب بر این است که علاوه بر انجام کامل تمرینات واقعی ارائه‌شده در کتاب، خوانندگان تمام موارد و اصول گفته‌شده را در عمل هم به کار بندند تا بتوانند تفکر نقادانه را به تفکر غالب خویش در امور واقعی شغلی و زندگی تبدیل کنند.نشست نقد و بررسی این کتاب از طریق سامانه رویتاب www.roytab.ir  و سامانه امجد به آدرس amjad.jde.ir/alboprz با رمز عبور jahad  و پیج اینستاگرامی jahad_alborz  به صورت زنده پخش خواهد شد و علاقمندان می‌توانند از این نشست بهره ببرند.

اخبار
از سوی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی البرز، نشست نقد و بررسی کتاب راهنمای تفکر نقادانه (پرسیدن سوال‌های به جا) نوشته «ام نیل براون» و ترجمه «کوروش کامیاب» برگزار می‌شود.
سه شنبه, 04 آذر,1399
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد البرز
شروع رویداد: 1399/9/8
پایان رویداد: 1399/9/8

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.221.73.157 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 26 خرداد,1403