درباره کرسی آزاد اندیشی با موضوع مدیریت بحران آب

 

به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان روز یکشنبه 15 اسفندماه 1400 کرسی آزاد اندیشی با موضوع مدیریت بحران آب با حضور دکتر بصیری( عضو هیات علمی و از اساتید به نام دانشکده منابع طبیعی) و دکتر ابراهیمی (معاون پژوهشی شرکت آب منطقه ای اصفهان) برگزار گردید.

 

دکتر ابراهیمی به تشریح وضعیت موجود آب در حوزه زاینده رود پرداختند و سپس به تغییرات اقلیمی و وضعیت کشاورزی در سالهای مختلف در پائین است و بالادست رودخانه اشاره نمودند.

 

ایشان عنوان نمودند هر چه از کشاورزی پائین است رودخانه کم شده، به کشاورزی بالادست رودخانه اضافه شده است و استانی نگاه نکردن به موضوع آب و ملی نگاه کردن به آن را لازمه مدیریت آب می باشد. ایشان افزود در سالهای گذشته حدود 10 میلیارد مکعب آب شیرین با توجه به عدم مدیریت به خلیج فارس وارد شده است در حالی که حجم کل سد زاینده رود یک میلیارد و 600 میلیون مکعب آب می باشد.

 

دکتر بصیری با اشاره به تصمیم های عجولانه و غیر کارشناسی شده دولت های مختلف به بحث و بیان اهمیت محیط زیست پرداختند و نبود آب یا تصمیم های غیر منطقی و بعضاً براساس تبلیغات جهت تداوم کرسی های مدیریتی را یکی از عوامل مهم تخریب محیط زیست عنوان نمود.

 

ایشان با اشاره به عدم استفاده مدیران از نظران متخصصان و بعضاً تصمیم های کوتاه مدت را نه تنها باعث بوجود آمدن مشکلات فعلی دانست بلکه رها شدن از این مشکلات را مستلزم سالها صرف زمان و هزینه بیان نمود. همچنین ایشان با اشاره مثالهایی راه حل مشکل را توسعه پایدار دانست و در این زمینه، نیز باید همه جوانب موضوع را در نظر، سپس اقدام نمود.

 

اخبار
کرسی آزاد اندیشی با موضوع مدیریت بحران آب
دوشنبه, 16 اسفند,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد صنعتي اصفهان
شروع رویداد: 1400/12/15
پایان رویداد: 1400/12/15

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.200.140.218 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: چهار شنبه, 27 تیر,1403