درباره سومین جشنواره ملی مهدویت

سومین جشنواره ملی دانشجویی مهدویت با محوریت «گفتمان سازی مهدویت با تکیه بر موعود یاوری» در چهار بخش ادبی، هنری، ایده پردازی و نوآوری و کتابخوانی برگزار می‌شود.

موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد؛ منجی موعود در اقوام و ملل مختلف با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت، به اَشکال و صور گوناگون و متنوعی مطرح شده است.

یکی از وظایف ما مسلمانان، زمینه سازی و گسترش فرهنگ مهدویت و جلوگیری از تأخیر در ظهور آن حضرت است و باید از تمام ظرفیتهای موجود در جامعه استفاده کرد تا انتظار به معنای واقعی کلمه شکل بگیرد.

برگزاری جشنواره هنری و فرهنگی و ایده پردازی با حضور اقشار مختلف می‌تواند رونقی دوباره در میان اهل ادب، هنر و علم در باب تولید آثار باز کند و بانک آثار در این حوزه را غنی‌تر کرده و از طرفی ایده پردازی در حوزه ترویج مهدویت و معارف مهدوی خلاء جدی در این روزگار محسوب می‌شود.

این  جشنواره در سومین سال برگزاری به دنبال ایجاد «گفتمان سازی مهدویت با تکیه بر موعود یاوری» با نگاه علمی و به دنبال ایجاد یک موج تبلیغ و ترویج معارف مهدوی و فرهنگ انتظار در جامعه دانشگاهیان در قالب یک طرح ملی خواهد بود.

 

اخبار
یکی از مهمترین چالش های حوزه مهدویت، وجود مدعیان دروغین مهدویت است که در سالهای اخیر رشد گسترده ای یافته است.
شنبه, 13 آذر,1400
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد قم گفت: سومین جشنواره ملی دانشجویی مهدویت با محوریت «گفتمان سازی مهدویت با تکیه بر موعود یاوری» در چهار بخش ادبی، هنری، ایده پردازی و نوآوری و کتابخوانی برگزار می‌شود.
شنبه, 13 آذر,1400
سومین جشنواره ملی دانشجویی مهدویت با محوریت «گفتمان سازی مهدویت با تکیه بر موعود یاوری» در چهار بخش ادبی، هنری، ایده پردازی و نوآوری و کتابخوانی برگزار می‌شود.
شنبه, 13 آذر,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد قم
شروع رویداد: 1400/9/1
پایان رویداد: 1400/11/23

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

شماره تماس دبیرخانه: 
025-37832878

شماره واتساپ جشنواره:
09222120313

ادمین تلگرام:

Mahdaviyatfest_admin

آدرس سایت جشنواره:
http://mahdaviatfest.ir/

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
حمید رضا اسماعیلی خراجی - 1400/09/24
عالیست جا دارد همینجا از دست اندر کاران این رویداد تشکر کنم و انشالله شاهد تداوم این روادید باشیم
بهزاد رضائی - 1400/09/22
سلام وخسته نباشید خدمت تمام کسانی که در این زمینه فعالیت وکوشش دارند. با اینکه مطالب مزبور را مطالعه کردم ولی برایم تبیئن نگردید که به شخصه چطور میتوانم کمکی در این زمینه داشته باشم به عبارت بهتر در خود توانایی که در این فضا کارایی داشته باشد کشف نکردم. اگرکمی بیشتر توضیح داده میشد در مورد شرایط و فعالیت های مربوط به نظربنده بهتر میتوانستم تصمیم بگیرم باتشکر از شما
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.200.194.255 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 28 تیر,1403