درباره پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس

 

مركز گردشگري علمي فرهنگي دانشجويان ايران به عنوان یکی از مراکز سازمان دانشجویان جهاددانشگاهي از سال 1384 چهارده دوره همايش ملي خليج‌فارس را در پيوند با پاسداشت نام خليج‌فارس و بيان مزيت‌هاي تاريخي، راهبردي، سياسي، گردشگري و اقتصادي خليج‌فارس در استان‌های حاشیه خليج‌فارس و همچنین تهران برگزار كرده است که در نظر دارد پانزدهمین دوره را با برپایی رویدادهای مرتبط با این حوزه از جمله همایش علمی و نشست‌های تخصصی، مراسم تجلیل از نامداران و مفاخر خلیج‌فارس، برپایی نمایشگاه‌های کتاب، اسناد و نقشه‌های خلیج‌فارس، فراخوان ایده‌های برتر با موضوع خلیج‌فارس و ده‌ها رویداد مرتبط دیگر در سطح کشور برگزار کند.

رویدادهای این جشنواره توسط مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری برخی از واحدهای جهاددانشگاهی از اواخر مهرماه سال 1400  آغاز و اختتامیه آن همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه 1401 برگزار خواهد شد.

باتوجه به مسائل روز خلیج‌فارس و حساسیت بیش از پیش این منطقه، دبیرخانه جشنواره سعی خواهد کرد با همكاري پژوهشگران حوزه‌هاي مختلف مطالعات خليج‌فارس نظير تاريخ و فرهنگ، انرژي، محيط‌زيست، علوم سیاسی و اجتماعی، گردشگري و ... به شيوه مستند به مقابله با تحریف نام تاریخی خليج‌فارس بپردازد و مزيت‌هاي بي‌شمار اقتصادي، فرهنگي، تجاري، گردشگري و راهبردی خليج‌فارس را معرفي کند.

 

 

اخبار
رویداد هفتم از مجموعه‌رویدادهای مربوط به پانزدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس
یکشنبه, 11 اردیبهشت,1401
رویداد هفتم از مجموعه‌ رویدادهای مربوط به پانزدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس با عنوان «میراث تاریخی خلیج فارس؛ شناخت و حفاظت آن» به‌صورتِ حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.
چهار شنبه, 07 اردیبهشت,1401
رویداد ششم از مجموعه‌رویدادهای مربوط به پانزدهمین همایش ملی علمی – فرهنگی خلیج فارس برگزار شد.
چهار شنبه, 31 فروردین,1401
پنجمین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس در قالب بازدید از صنایع دریایی خلیج فارس برگزار می‌شود.
سه شنبه, 17 اسفند,1400
مهلت ارسال مقالات به همایش ملی علمی – فرهنگی خليج‌فارس تا 25 اسفند 1400 تمدید شد.
یکشنبه, 01 اسفند,1400
مدیر مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان و کمیته ملی یونسکو در ایران در محل نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
چهار شنبه, 08 دی,1400
برگزارکننده: مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
شروع رویداد: 1400/7/21
پایان رویداد: 1401/2/12

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

02166491222

02166491222

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.