درباره قرار بندگی رمضان 1443 ایکنا

ماه مبارک رمضان در آیات قرآن پرشرافت و پربرکت نامبرده شده است؛ این ماه تنها برای عبادات خاص نیست بلکه دستورالعملی است که انسان به کمال و تعالی نزدیک می‌کند. در پرونده «قرار بندگی» کوشیده ایم به برخی پرسش های انسان امروز پیرامون قرآن، اخلاق و دین در کلام اساتید حوزه و دانشگاه پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

اخبار
🔹قرآن چه کتابی است؟ معلم قرآن خداست به این دلیل که الرَّحْمَنُ؛ عَلَّمَ الْقُرْآنَ. کتابی است که فرودگاه آن قلب پیامبر است، شفا است، ذکر است، خداوند آن را بیمه کرده و ... . بازگردیم به سراغ قرآن. 🔹قسمت سی‌اُم مسابقه سخن قرآن را با بیان حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی مشاهده می‌کنید.
دوشنبه, 12 اردیبهشت,1401
🔹هر روزی که در آن معصیت خدا نشود و گناهی انجام نگیرد آن روز عید واقعی است. 🔹بخش سی‌ام و آخر درس‌گفتار «آیه آیه بندگی» با موضوع «عید واقعی» و با کارشناسی حجت‌الاسلام آقاتهرانی، معلم اخلاق تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.
دوشنبه, 12 اردیبهشت,1401
🔹هیچ عرصه‌ای از عرصه‌های زندگی نیست که قرآن دریچه‌ای رو به هدایت برای انسان باز نکند، این ذهنیت گاهی باعث می‌شود که دچار تند‌روی‌هایی شویم، چرا که استفاده قرآن در زندگی قرار نیست، این طور باشد که نظریات علمی را امضا کند. 🔹قسمت سی‌ام درس‌گفتار «مشقی برای قرآن‌خوانی» با کارشناسی هانی چیت‌چیان، مدرس مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.
دوشنبه, 12 اردیبهشت,1401
🔹قرآن را باید به عنوان کتاب برنامه بخوانیم و جنبه‌های رفتاری‌اش را معلوم کنیم. 🔹بخش بیست‌ونهم مجموعه درس‌گفتار «مشقی برای قرآن‌خوانی» با کارشناسی هانی چیت‌چیان، مدرس مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت مشاهده می‌کنید.
دوشنبه, 12 اردیبهشت,1401
🔹چه ایام خوبی را پشت سر گذاشتیم، روزهایی که توفیق روزه‌داری داشتیم و شب‌هایی که خداوند فرصت عبادت را به ما اعطا کرد. یک عده‌ای هم در این جهت ما را کمک کرده‌اند و نباید نسبت به آنها بی‌توجه بود. 🔹بخش بیست‌ونهم درس‌گفتار «آیه آیه بندگی» را با نام «قدرشناسی» و کارشناسی حجت‌الاسلام آقاتهرانی، معلم اخلاق مشاهده می‌کنید.
یکشنبه, 11 اردیبهشت,1401
🔹کسی اگر اندیشه‌ورز باشد و از چشم بینا برخوردار باشد جملاتی که ما از علی(ع) از نهج‌البلاغه و حکمت صدوپنجاه نقل کردیم کفایت می‌کند. البته در صورتی که به آن عمل کنیم. 🔹محسن اسماعیلی، استاد دانشگاه تهران در جلسه بیست و نهم سلسله مباحث «پای منبر علی(ع)» با نگاهی به نهج‌البلاغه به موضوع «عمل به موعظه» پرداخت.
یکشنبه, 11 اردیبهشت,1401
برگزارکننده: سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور
شروع رویداد: 1401/1/14
پایان رویداد: 1401/2/11

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

021-67612001-2

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.