درباره تکریم خانواده معظم شهید علی حسین زاده، شهید عملیات بیت المقدس

تکریم خانواده معظم شهید علی حسین زاده، شهید عملیات بیت المقدس

به ‌مناسبت فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، از خانواده معظم پاسدار شهید علی حسین‌زاده شهید عملیات بیت‌المقدس، در روز سوم خرداد‌ماه در قالب طرح نهضت دیدار، از سوی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان و همراهی معاونت زنان دفاع مقدس استان با حضور در منزل این شهید والامقام، با تقدیم لوح سپاس و هدیه تجلیل به‌عمل آمد. 

عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین عملیات‌های نیروهای مسلح ایران بود. مردم گیلان حضور تاثیرگذاری در فتح خرمشهر داشتند و رزمندگان گیلانی توانستند در چهار مرحله پنج هزار و چهارصد کیلومتر از خاک ایران اسلامی را آزاد کنند. استان گیلان در عملیات بیت‌المقدس ۲۶۰ شهید و بیش از هزار جانباز تقدیم جمهوری اسلامی کرد و بیش از ۷۰ نفر از رزمندگان گیلانی در این عملیات، جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند. یکی از شهدای والامقام گیلانیِ این عملیات، پاسدار شهید علی حسین‌زاده است. این شهید در تاریخ دوم تیرماه سال 1337 در روستای سند پایین شهرستان فومن در خانواده‌ای متدین و مذهبی متولد شد و در تاریخ دوازدهم اردیبهشت سال 1361 در منطقه طراح اهواز در مرحله اول عملیات الی بیت‌المقدس به درجه شهادت نائل شد. 

در این دیدار خانم زهرا حسین‌زاده، خواهر پاسدار شهید علی حسین‌زاده خاطراتی از برادر شهیدش را بیان کرد و گفت: برادرم از کودکی اهل نماز و عبادت بود. بعد از تحصیل به عضویت سپاه در آمد، اخلاق نیکی داشت و اهالی روستا علاقه فراوانی به او داشتند، به ضعفا و مستمندان کمک های زیادی می‌کرد، به‌گونه‌ای که تا شرایط دست‌گیری مستمندان فراهم می‌شد، از آن دریغ نمی‌کرد و مایحتاج زندگی را تهیه و بین یتیمان و نیازمندان توزیع می‌کرد. برادرم به جبهه اعزام شد. بار اول که به جبهه رفت، به سلامت برگشت. اما مجدداً عزم سفر کرد و از پدر اجازه رفتن به جبهه را گرفت. پانزده روز بعد از رفتنش خبر دادند که برادرم مجروح شده است و در بیمارستان اهواز بستری شده است، اما دلش طاقت نیاورد و با وجود جراحت‌های بسیار، از بیمارستان راهی جبهه شد و پس از بیست روز، در آنجا شهید شد. وقتی پیکر پاک و بی‌سر برادرم را برای خاکسپاری آوردند، به گونه‌ای بود که هیچ‌کس طاقت دیدن تن بی‌سر او را نداشت. 

خواهر شهید در خصوص بی تابی های زیادی که خانواده داشت گفت که برادر ما مثل اباعبدالله الحسین(ع ) سرش از تن جدا شده است و این بی تابی همچنان ادامه داشت تا اینکه شهید عبدالکریم ابراهیمی به خواب من آمد و گفت بیا این سر برادر شما را ببرید و به خانواده و مادرتان نشان دهید!. پس از آن بی‌تابی من و خانواده‌ام اندکی تسکین یافت. 

یکی از سفارشات اصلی شهید به ما این بود که همواره رعایت حجاب را سرمشق رفتار و کردار قرار دهیم و فرزندانمان را به چادر علاقه‌مند کنیم.

در بخشی از وصیت‌نامه این پاسدار شهید بزرگوار آمده است:

"ای مردم مسلمان ایران، بدانید امروز تمام جنایت‌کاران و سردمداران کفر جهانی، علیه این انقلاب برخاسته‌اند و هر روز با حیله‌های مختلف و ظریفی وارد عمل می‌شوند، گاهی به نام آزادی، گاهی به نام اسلام و استقلال و گاهی هم خود را قیم بشر می‌خوانند، تحریم اقتصادی می‌کنند، تبلیغات سوء می‌کنند، حمله نظامی می‌کنند و جنگ داخلی راه می‌اندازند.

عزیزان من! از انقلاب توقع نداشته باشید که نان کم شده، شکر، قند، گوشت و ... نداریم. برای پیاده‌نمودن احکام الهی و قطع استثمار، استکبار و استعمار باید تمام مشکلات را تحمل نمود، چون آن‌ها نمی‌خواهند ما استقلال سیاسی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی و ... داشته باشیم، لذا توطئه می‌کنند و باید از نیرنگ‌های باطل و فشار شیطان بزرگ و کوچک صبر و استقامت داشته باشید".

اخبار
تکریم خانواده معظم شهید علی حسین زاده، شهید عملیات بیت المقدس
سه شنبه, 03 خرداد,1401
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1401/3/3
پایان رویداد: 1401/3/3

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

تماس:01333362273

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.