درباره مستند کوتاه جلوه‌های سوگواره حسینی در گیلان

حسینیه دانشجویی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان گیلان در محرم سال ۱۴۰۰ با برگزاری چندین برنامه دانشجویی در فضای مجازی به استقبال محرم رفت.

مستند کوتاه جلوه‌های سوگواره حسینی در گیلان، یکی از برنامه‌هایی بود که توسط حسینیه دانشجویی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گیلان منتشر شد و اختصاصا به علم‌بندی و اداب و رسوم ماسوله اشاره داشت که به صورت کلیپ کوتاه در فضای مجازی صفحه اینستاگرامی guilanfjd@

 به نمایش درآمد.

تهیه تابلو نگاره با عنوان عطر حسینی در    ویژه برنامه های "در آیینه عاشورا" توسط فاطمه ابراهیم زاده عضو فعال سازمان دانشجویان استان گیلان و توسط حسینیه دانشجویی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گیلان  طراحی و اماده شد. 

گفتنی است، همزمان با شب عاشورا  که میعادگاه صلح و مهرورزی است، امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان گیلان و امورجوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان انجام شد.

برنامه دیگر ویژه ماه محرم امسال، پیوستن به پویش ملی نذر نفس بود  که باهدف تهیه کسپول اکسیژن و همینطور لوازم مورد نیاز آن برای اهدا به بانک امانات جمعیت هلال احمر و بیماران کرونایی بود.

همچنین در سومین رو از شهادت امام حسین (ع) معرفی کتاب حسینِ علی و انتشار ویدیویی کوتاه از استاد محمدحسین موید نویسنده کتاب در صفحه مجازی  ما به ادرس guilanfjd منتشر شد.

حسینیه مجازی دانشجویی سازمان دانشجویان استان گیلان در نظر دارد تا اربعین سال ۱۴۰۰ سلسله نشست‌های مجازی با موضوعات زیر و حضور کارشناسان برگزار کند 

  ۱_شیوه بررسی صحیح عاشورا

۲_پیشینه عاشورا

۳_علل شکل گیری عاشورا-١(تبلیغات و رسانه)

۴_علل شکل گیری عاشورا-٢(مادیگرایی)

۵_ نسبت ما و عاشورا(نتیجه گیری)

همچنین تهیه مستندی از دیوارنگاره های عاشورایی در استان گیلان که توسط کانون مفاخر سازمان دانشجویان استان گیلان در حال تدوین است و به زودی  منتشر خواهد شد.

و در پایان ویژه برنامه‌های حسینیه دانشجویی سال ۱۴۰۰  مستندی خواهیم داشت به نام "حسین بچگی هایمان"  که در روز اربعین حسینی از طریق صفحه اینستاگرامی guilanfjd  و همچنین سامانه roytab.ir  منتشر خواهد شد.

#حسینیه_مجازی_دانشجویان_ایران

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1400/5/19
پایان رویداد: 1400/7/5

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

تماس: ۰۹۱۰۷۸۷۴۴۶۱

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
فاطمه قلیزاده - 1400/08/15
علم بندی ماسوله یکی از زیباترین و ارزشمندترین مراسمی هست ک من تاکنون دیدم
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.220.62.183 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: جمعه, 11 اسفند,1402