درباره در حوالی آسمان

تماشای آسمان شب به دلیل زیبایی و درخشندگی چشمگیر آن، همیشه برای انسان‌ها از جذابیت خاصی برخوردار بوده است، اما تعداد اندکی از این موجودات زمینی با رمز و رازهای این اقیانوس درخشنده آشنایی دارند. ما در کهکشانی زندگی می‌کنیم که توسط تریلیون‌ها کهکشان دیگر احاطه شده و این راه شیری میلیون‌ها میلیون ستاره را در بر می‌گیرد. در حقیقت ما تنها نقطه‌ای از این کبریا و نه تماشاچیِ صرف، بلکه شرکت‌کنندگانی در نمایش باشکوه کیهانی هستیم. ذهن و فکر انسان‌ها هزاران سال است که حول ستاره‌ها و سیارات کهکشان پرسه می‌زند و در تلاش است با کسب اطلاعات درباره آن‌ها، به درکی از جهان پیرامون خود برسد.

دانش نجومی مجموعه‌ای از مهم‌ترین معلوماتی را شامل شده که ما را به دنیای مدرنِ حال حاضر می‌رساند؛ از پیدایش زمان و پیش‌بینی آب و هوا گرفته تا فیزیک، زمین‌شناسی، علوم رایانه‌ای و... همه و همه بدون دانش نجومی کاربردی نداشته و نخواهند داشت.

از باب جذابیت و اهمیت نجوم، بر آن شدیم تا کارگاهی آموزشی درخصوص مقدمات نجوم آماتوری برگزار کنیم؛ کارگاه "در حوالی آسمان" در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، 19 و 20ام مردادماه با ظرفیت حداکثر 25 نفر با محوریت‌های آشنایی با اجرام آسمان، صورت‌های فلکی، مقدمات کیهان‌شناسی و... به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه در هر جلسه با حضور جناب آقای محمدمهدی مطیعی برگزار خواهد شد. همچنین در نظر داریم از این فرصت در راستای ترویج مسائل محیط زیستی مرتبط نیز بهره ببریم؛ به همین منظور جناب آقای امیرعلی برومند در پایان هر جلسه کارگاه به مدت 30 دقیقه در قالب پیوست محیط زیستی طرح صحبت خواهند کرد.

با توجه به اوج‌گیری بارش‌های شهابی برساوشی که از نیمه شب 21 مردادماه بسیار پرنور و قابل مشاهده خواهد بود، اردوی رصدی در محل برج تاریخی رادکان با همکاری افلاک‌نمای دانشگاه فردوسی مشهد صورت می‌پذیرد.

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی
شروع رویداد: 1400/7/8
پایان رویداد: 1400/7/9

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

شماره تماس دفتر مرکزی سازمان دانشجویان جهادددانشگاهی خراسان‌رضوی : 

051-31997333

آدرس : 

بزرگراه آزادی ،  پردیس دانشگاه فردوسی ، ساختمان معاونت فرهنگی‌جهاددانشگاهی مرکزی 

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.211.26.178 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 31 خرداد,1403