درباره آغاز به کار اولین وبینار از سلسه وبینار علمی تخصصی نقش ابعاد کلی سلامت دختران در توسعه پایدار با محوریت حمایت های روانی اجتماعی از دختران

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد الزهرا(س)، اولین وبینار علمی تخصصی نقش ابعاد کلی سلامت دختران در توسعه پایدار با محوریت حمایت های روانی اجتماعی به همت و همکاری مشترک معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی الزهرا(س) و با همکاری پژوهشکده زنان این دانشگاه، اداره کل امور بانون شهرداری تهران ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 9 تیر 99  در دانشگاه الزهرا(س) آغاز به کار کرد. گفتنی است این سلسله وبینار علمی تخصصی با امتیاز بازآموزی (5امتیاز) از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در  ۱۰ موضوع و محور برگزار شده است.

شایان ذکر است حسب ضرورت و اهمیت موضوع دختران  و توجه به آسیب های روانشناختی و اجتماعی  پیش روی دختران میهن عزیزمان که نقش اساسی در پایداری و تعالی خانواده و تربیت نسل های آینده دارند، به منظور هم اندیشی و هم افزایی بین رشته ای و بین بخشی دستگاهها و حوزه های تصمیم ساز و تصمیم گیر و انتقال دستاوردها و تجربیات، ارایه نتایج کاربردی و عملیاتی به دستگاهها و حوزه های مربوطه، برگزاری سلسله وبینار های علمی تخصصی و رویدادها و طرح های پژوهشی در دستور کار جهاد دانشگاهی واحد الزهراء(س)قرار دارد..

در این وبینار که از ساعت ۸:۲۵ الی ۱۳ به طول انجامید متخصصان،اساتید، صاحبنظران و مسئولین اجرایی و تصمیم ساز و تصمیم گیر حوزه دختران و آسیب های اجتماعی (بین رشته ای و بین بخشی) به طرح موضوعات علمی و تخصصی در این زمینه پرداختند و با اقبال گسترده مشاوران، روان شناسان، متخصصان و دانشجویان به تعداد ۴۲۵ نفر کاربر آنلاین در وبینار روبه رو شد.

گفتنی است، موضوعات و محورهای این سلسله وبینار علمی تخصصی که ویژه دختران است، شامل نقش ویژگی‌های شخصیت در حمایت‌های روانی و اجتماعی دختران، نقش تنظیم هیجان در افزایش سلامت دختران، آموزش مهارت‌های نرم برای بهبود روابط بین فردی و شغلی دختران، ظرفیت‌های قانونی موجود در حمایت روانی و اجتماعی از دختران، تعالی دختران در الگوی ایرانی اسلامی، نیازهای حمایتی روانی اجتماعی دختران در معرض آسیب، نقش مهارت‌های ارتباطی در ارتقاء اجتماعی دختران، اصلاح سبک زندگی در ارتقاء حمایت‌های اجتماعی دختران، دنیای مجازی و سلامت دختران و در نهایت حمایت‌های عاطفی از دختران است.

دکتر نقی زاده رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهراس) و رئیس وبینار با آغاز پنل سخنرانی به توضیح و تفصیل جایگاه دختران در جامعه و پیش‌برد اهداف جهاد دانشگاهی با تاسی از آموزه های قرآنی پرداختند.

همچنین دکتر روشنک خدابخش پیرکلانی در رابطه با جایگاه فعالیت های علمی و پژوهشی ژرف و کاربردی در پیشبرد توسعه پایدار و حمایت های روانی اجتماعی از دختران صحبت کردند.

سپس دکتر عیسی علیزاده معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کل کشور به ارائه تبیین دقیق و آماری از نظرسنجی های انجام شده از دانشجویان دختر و پسر در زمینه رویکرد به وزندگی و ازدواج پرداختند.

پس از ایشان دکتر لیلا ثمنی عضوهیات علمی و استادیار گروه مطالعات خانواده و پژوهشکده زنان در رابطه با ظرفیت های قانونی موجود در حمایت های روانی اجتماعی صحبت کردند و به بیان قوانین موجود که نقش حمایتی از بانوان کشور دارد پرداختند.

پس از آن، دکتر بتول مشکین فام رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا بیاناتی در مورد جایگاه دختر در دین مبین اسلام و وضعیت دختران امروز داشتند. در ادامه وبینار دکتر سلگی معاونت پژوهشی و اجرایی پژوهشکده زنان در رابطه با تعالی دختران در الگوی ایرانی اسلامی و بهوطرح مباحث روایی در این باب پرداختند. به عنوان آخرین سخنران دکتر صیاد شیرازی عضو هیئت علمی پژوهشکده زنان در رابطه با تنظیم هیجانات مثبت و منفی در دختران نوجوان مباحثی را طرح کردند.

در پایان  پنل پرسش و پاسخ توسط دکتر  زهرا نقی زاده؛ دکتر روشنک خدابخش ، دکتر بتول مشکین فام ودکتر مریم سلگی به منظوربه  پاسخ سوالات کاربران آنلاین برگزار شد.

لازم به ذکر است سلسله وبینار علمی تخصصی نقش ابعاد کلی سلامت دختران در توسعه پایدار که با محوریت حمایت های روانی اجتماعی دختران امروز دوشنبه ۹ تیر آغاز شده و تا فردا سه شنبه دهم تیرماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه برگزار خواهد شد.

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد الزهراء(س)
شروع رویداد: 1399/4/9
پایان رویداد: 1399/4/10

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 100.28.2.72 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 26 خرداد,1403