درباره قابهای ماندگار

سردار علی اکبر احمدیان در این ویژه برنامه گفت: در مورد شهیدسلیمانی به سختی می توان سخن بگوییم اما آنچه می شود صحبت کرد همان چیزی است که رهبر انقلاب راه آن را باز کردند و مکتب سلیمانی تعبیر نمودند.

رییس  مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ایشان دوست دارند به آن مکتب پرداخته شود و شرح موفقیت شهید سلیمانی را دیگران نیز بیاموزند و راهی که در مسیر موفقیت بوده است به دیگران نیز نشان داده شود.

وی ادامه داد: می توان به حاج قاسم به عنوان یک شهید برجسته انقلاب پرداخت اما پرداختن به مکتب ایشان از اهیمیت بیشتری برخوردار است و بسیار مفید می باشد.

وی ادامه داد: در همه ی دنیا، به سربازان گمنام، قهرمانان و اسطوره هایشان اهمیت می دهند و به آنها می بالند اما این که عرض می کنم از جنس انقلاب اسلامی نیست.

وی در ادمه ی مطلب فوق افزود: در جاهای دیگر وقتی به سرباز وطن نگاه می کنند و خانواده آنها مورد تکریم و احترام قرار می دهند رفتار یک دارا با یک ندار است رفتار آنها با خانواده قهرمان این است که شما او را از دست داد ه اید و در ذات این نگاه یک نوع ترحم وجود دارد.

وی افزود: امروزه در فرهنگ ما نگاه به شهید سلیمانی و به خانواده ایشان، نگاه یک محروم به داراست چرا که خانواده این شهید بزرگوار، مردم ایران و جبهه مقاومت شهید سلیمانی را به دست آوردند و از دست ندادند این تفاوت اساسی ما با بقیه دنیا ست.

وی تصریح کرد: در زندگی همه ی ما، ایام محدودی پیش می آید که انسان بتواند یک بازنگری به خود داشته باشد این توفیق نگاه از بیرون به خود برای انسانها کم به دست می آید و شهادت سردار سلیمانی فرصت بازنگری به خودمان را در ما ایجاد کرد.

وی شهید سلیمانی را حجت خدا ذکر و تصریح کرد: ایشان حجتی برای وجود خدا، مظهر حقانیت انقلاب اسلامی و حجت خدا برای آحاد انسانها بود.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی مظهر شدن بود، گفت: شهید سلیمانی به ما آموخت که بین ما و شدن یک عزم فاصله است و این حداقل درسی بود که می توان از مکتب سلیمانی ذخیره کرد و اگر از شهادت ایشان این درس آموزها و مکتب سازها را بنگریم بنابراین شهادت ایشان برای همه ی ما یک ارمغان و هدیه است.

دکتر مهدی بازمانده نیز در حاشیه این ویژه برنامه بابیان اینکه رفتار و کردار شهید سلیمانی برای رضای خدا بود که ماندگار شد، گفت: راهی که سردار سلیمانی طی کرد به عنوان الگوی استکبار ستیز  در دنیا معرفی شد.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان افزود: سردار سلیمانی هیچ‌گاه به دنبال حاکمیت و سلطه‌گری نبود بلکه به عنوان یک مجاهد فی سبیل الله به دنبال توسعه اسلامی با هدف ایجاد امنیت و آسایش بود.

  وی با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی به واسطه اخلاص خود به این مقام والا نائل آمدند، افزود: سردار سلیمانی به دلیل داشتن این ویژگی‌های اخلاقی هم در دوران حیات و هم بعد از شهادتشان به یک الگو برای جهانیان تبدیل شده اند و همین امر برای این سردار شهید کرامت را به ارمغان آورد و برای دشمنانشان شرمساری را به جا گذاشت.

 

 

 
 
 
 

اخبار
قابهای ماندگار
سه شنبه, 14 دی,1400
قاب های ماندگار جهاددانشگاهی واحد کرمان به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با هماهنگی مرکز امام وانقلاب ودفتر برنامه ریزی معاونت فرهنگی نشست فرهنگی با عنوان قابهای ماندگار برگزار میکند.
یکشنبه, 12 دی,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد كرمان
شروع رویداد: 1400/10/12
پایان رویداد: 1400/10/15

کارگاه های برخط
QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما
ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 3.239.91.5 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: یکشنبه, 26 فروردین,1403