درباره بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام،

فرهنگ و ادبیات ایران دارای پیشینه‌ای قوی و با افتخار است. در طول قرن‌های گذشته شاعران و سخن سرایان نامی در کشور ایران زندگی کرده‌اند و آثار ارزشمند از ادبیات کهن ایران زمین، از خود به یادگار باقی گذاشته‌اند. هرکدام از آثار شاعران و نویسندگان ایرانی، برگی از سند افتخار ایران در جهان به حساب می‌آیند.فردوسی از قدیمی‌ترین شاعران ایران است. این شاعر بزرگ با به نظم در آوردن حماسه‌های پهلوانان ایرانی، از میان داستان‌های اصیل و کهن ایران زمین، اثری جاودانه در ادبیات ما خلق کرده است. شاهنامه فردوسی برگ زرینی از ادبیات ایران زمین در طول اعصار و قرون گذشته بوده است و همچنین در آینده خواهد بود.

حکیم عمر خیام از شاعران به نام رباعی سرای ایرانی که در دوره سلجوقی می زیسته که نگارش رباعیات از شهرت جهانی برخوردار است. به مناسبت روز بزرگداشت این دوشاعر ایران زمین مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان  در روزهای 25الی 10خرداد اردیبهشت ماه جهت آشنایی  علاقمندان با فرهنگ اصیل فارسی به برگزاری مسابقه شعر خوانی اقدام  نموده است تا علاقمندان بتواند در این مسابقه شرکت کنند تا با فرهنگ فارسی آشنا شوند. 

علاقمندان می توانند فایل صوتی شعر خوانی خود را با معرفی کامل در ابتدای اجرا و در زمان حداکثر سه دقیقه از طریق پیام رسان ایتا به شماره 09133955868 ارسال فرمایند.

شایان ذکر است: مهلت ارسال آثار بیست و پنجم اردیبهشت ماه لغایت دهم خرداد ماه است.

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد كرمان
شروع رویداد: 1400/2/25
پایان رویداد: 1400/2/28

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.200.194.255 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 28 تیر,1403