درباره «واژگونه خوانی استبداد ایرانی» موضوع اولین رویداد مناظره اساتید و نخبگان دانشگاهی "بیان"

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، اولین دوره مناظره «اساتید و نخبگان دانشگاهی» کشور توسط مرکز ملی "گفتگو، مناظره و آزاداندیشی" سازمان دانشجویان ایران، روز یکشنبه  24 اردیبهشت ماه 1402، ساعت 10صبح در سالن شهید کاظمی آشتیانی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.  

لازم به ذکر است، طرح مناظره اساتید و نخبگان دانشگاهی در صدوسی‌چهارمین جلسه مجمع " هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره" توسط سازمان دانشجویان ایران پیشنهاد شد و به تصویب هیئت مذکور رسیده و  مأموریت انجام آن به سازمان دانشجویان محول شد.

اولین مناظره اساتید و نخبگان دانشگاهی (بیان) با نقد کتاب «واژگونه‌خوانی استبداد ایرانی» با حضور دکتر آرش حیدری، نویسنده کتاب؛ دکتر مهدی نجف‌زاده، دانشیار علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر داریوش رحمانیان، دانشیار تاریخ دانشگاه تهران، به‌عنوان منتقدان کتاب و با حضور دکتر منوچهر جهانیان، استادیار دانشگاه علم و فرهنگ به‌عنوان مدیر نشست برگزار خواهد شد. 

مناظره اساتید و نخبگان دانشگاهی (بیان) مناظراتی علمی با حضور اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و نخبگان است که به‌منظور تقویت روحیه حقیقت‌جویی، آزادگی و قانون‌گرایی و توسعه فضای استدلالی، تفکر خلاق و رشد فرهنگ نقدپذیری در جامعه دانشگاهی و تشویق دانشگاهیان به مطالعه و تفکر بیشتر برگزار می‌شود. این مناظره با حضور چند عضو هیئت‌علمی دانشگاه یا صاحب‌نظر با حضور دانشجویان برگزار می‌شود. اساتید  به‌صورت منطقی و عالمانه به اظهار نظر، تبادل آرا و گفتگو در موضوعی خاص می‌پردازند. 

شایان ذکر است، مرکز ملی "گفتگو، مناظره و آزاداندیشی" سازمان دانشجویان که در سال 1390 و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به منظور ایجاد فضای نقد و مناظره و کرسی‌های آزاداندیشی در محافل علمی و جامعه دانشگاهی، تأسیس شد، توانسته است با دَه سال سابقه برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی، به‌عنوانِ مرکز فعال و مرجع در این زمینه با بیش از برگزاری 3500 مناظره دانشجویی به قطب برگزاری مناظرات و کرسی‌های آزاداندیشی بین دانشجویان شناخته شود.

برگزارکننده: سازمان دانشجويان
شروع رویداد: 1402/2/23
پایان رویداد: 1402/2/24

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما
ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
علی تابع - 1402/02/23
سلام و احترام لطفا لینک حضور مجازی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.