درباره ششمین دوره مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای

✅ مسابقات پایان نامه سه‌دقیقه‌ای (3MT  )بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی‌کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.

این مسابقات از سال 2008 میلادی در دانشگاه کوئینزلند استرالیا آغاز شده و در حال حاضر در تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر دنیا اجرا می شود.در ایران به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی این مسابقات از سال 1395 به عنوان بخش جنبی جشنواره پایان نامه سال دانشجویی کلید خورد و در ادامه به صورت مستقل در سال های 1396 و 1397  و1398 , 1399 ادامه یافت و امسال ششمین دوره برگزار می گردد.

 

⭕️دانش آموختگانی که از ابتدای سال تحصیلی  97-96 تا پایان مهرماه سال 1400 از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و همچنین دانشجویانی که پروپوزال پایان نامه خود را تا پایان آبان ماه 1400به تصویب رسانده اند، می توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.⭕️

 

تنها فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان شرکت در این مسابقات را دارند و پایان نامه های مقطع کارشناسی به هیچ وجه پذیرفته نخواهد شد.

* زمان ارائه براي هر شركت‌كننده صرفا 3 دقيقه خواهد بود.

* به ازاي زمان اضافي تا 10 ثانيه 2 امتياز از مجموع امتياز شركت‌كننده كسر مي‌شود و در صورت اضافه شدن بيش از 10 ثانيه، شركت‌كننده از مسابقه حذف مي‌شود.

* كليه مطالب بايد صرفا در يك تک عکس بدون حرکت ارائه شود. تمركز اسلايد‌ها و ارائه‌ها بايد بر جنبه‌هاي كاربردي و دستاوردهاي هر پايان‌نامه باشد.

* براي دفاع از هر پايان‌نامه 3 يا 5 داور حضور دارند. رشته‌هاي هر كدام غيرهمسان خواهد بود. داوران از اعضاي هيأت‌علمي و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي استان مي‌باشند. رشته تحصيلي حداقل يك نفر از داوران انتخاب شده براي هر پايان‌نامه، مرتبط با موضوع پايان‌نامه مي‌باشد.

* ملاك امتيازدهي داوران، محتواي پايان‌نامه و نحوه ارائه آن است. بنابراين تعداد مقالات مستخرج شده از پايان‌نامه و ساير امتيازات احتمالي آن در ارزيابي لحاظ نخواهد شد.

* امتيازات هر نفر بر اساس فرم هاي ارزيابي محاسبه خواهد شد.

* به جهت اينكه دانشجو به طور اجمالي از نحوه دفاع و ارائه خود آگاه شود، سه كارت به رنگ‌هاي سبز، زرد و قرمز تهيه شده است كه بلافاصله پس از ارائه دانشجو توسط داوران نشان داده خواهد شد. ارائه خوب با كارت سبز، ارائه متوسط با كارت زرد و ارائه ضعيف با كارت قرمز اعلام خواهد شد.

* در صورت تساوي امتيازات شركت‌كنندگان، ملاك انتخاب نفر برگزيده رنگ كارت هاي دريافتي با توجه به امتيازهاي ذكر شده براي هر كارت است. (كارت سبز: 2 امتياز،  كارت زرد: 1 امتياز،  كارت قرمز: صفر امتياز)

* در صورت تساوي در كارت‌ها،‌ هيأت‌داوران تصميم نهايي را اتخاذ مي‌نمايد.

معرفی افراد
عذرا آهنگری نمین
عذرا آهنگری نمین
🔸 مدیر منابع انسانی استارتاپ استودیو نارون 🔸 مدرس دوره‌های مهارت‌های فردی و رهبری
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت
شروع رویداد: 1400/11/20
پایان رویداد: 1400/12/15

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.210.149.205 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 06 اردیبهشت,1403