درباره مسابقه کتاب 3 دقیقه ای

دومین دوره مسابقه ملی کتاب 3 دقیقه ای توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهیو با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد برگزار می گردد.

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مرحله استانی دومین دوره مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه ای» به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

 

ایمان اکبری، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از برگزاری مرحله استانی دومین دوره مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه ای» توسط این معاونت با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد و افزود: این رویداد که از سال ۱۳۹۹ به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی طراحی و آغاز شده است، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به صورت طرح هماهنگ با نظارت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کشور و با همکاری ۲۰ واحد سازمانی جهاددانشگاهی در ۱۶ استان کشور اجرا می‌شود.

وی مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه ای» را فرصتی برای معرفی خوب کتاب های اثرگذار دانست و افزود: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت های دانشجویان و پاسداشت زبان پارسی است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب و به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتابخوانی آنان را از دیگر اهداف برگزاری مسابقه «کتاب سه دقیقه ای» دانست و تصریح کرد: از اهداف اصلی مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای، تقویت مهارت‌های بیانی و ارتباطی به‌ شمار می‌رود. دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی همه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان کهگیلویه و بویراحمد می توانند در این مسابقات شرکت کنند. مرحله مقدماتی مسابقات طی ماه‌های دی و بهمن سال جاری توسط معاونت فرهنگی برگزار می شود.

اکبری با اشاره به برگزاری مرحله استانی در دو بخش آزاد و تخصصی، یادآور شد: اولویت در هر دو بخش با کتاب هایی است که طی دو سال اخیر به چاپ رسیده باشند یا کتاب هایی که به لحاظ تاریخی، فرهنگی و علمی اثرگذار هستند .دانشجویان کهگیلویه و بویراحمدی علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه می توانند، در یکی از دو بخش تخصصی(ادبیات داستانی) یا بخش آزاد ،کتابهای مورد نظر خود را در سه دقیقه معرفی کرده و از این طریق در رقابت شرکت نمایند.

وی با بیان اینکه مرحله نیمه نهایی و نهایی مسابقات «کتاب سه دقیقه ای» به صورت کشوری برگزار می شود، عنوان کرد: ثبت‌نام دانشجویان علاقمند در دومین دوره مرحله استانی مسابقات ملی «کتاب سه دقیقه ای» از تاریخ اول آذرماه تا حداکثر۲۰ دی ماه ۱۴۰۰  از طریق واتساپ ۰۹۱۷۹۴۱۲۰۲۲ و ۰۹۳۷۳۴۱۵۰۰۹ شماره تماس ۳۳۲۳۰۹۷۸-۰۷۴ داخلی ۸ جناب آقای رضایی  انجام می شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نحوه ارائه شرکت کنندگان، تصریح کرد: شرکت گنندگان باید در ارایه سه دقیقه ای خود مهمترین پیام و ایده اصلی کتاب و یا برشی از کتاب موردنظر را به مخاطبان منتقل نمایند.معرفی کتاب باید در قالبی جذاب و با استفاده از فنون و مهارت های ارتباطی انجام شود.پیشنهاد می شود قبل از مسابقه، واحد مجری با استفاده از اساتید مجرب کارگاهی را برای آشنایی بیشتر دانشجویان با فنون و مهارت های ارتباطی و زبان بدن برگزار کند. لازم است دانشجویان شرکت کننده برای آشنایی بیشتر با مسابقات ویدئوی فینالیست های دوره قبل را مشاهده کنند. این ویدئوها توسط سازمان در اختیار واحد قرار خواهد گرفت و در سایت آپارات نیز بارگذاری شده است.معرفی کتاب ها باید بر روی استیج انجام شود. بدین منظور استفاده از سالن های مناسب موجود در دانشگاه ها راهگشاست.زمان ارائه صرفاً، ۳ دقیقه خواهد بود. به ازای زمان اضافی تا ۱۰ ثانیه ۲ امتیاز از مجموع امتیازات شرکت کننده کسر می شود و در صورت اضافه شدن بیش از ۱۰ ثانیه، شرکت کننده از مسابقات حذف می‌شود.کتابهایی که مجوزهای لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده اند و یا به تشخیص واحد مجری و سازمان انتشارات منافی ارزش های دینی و ملی و انقلابی باشند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد. ضروری است در هنگام ارایه از رفتار،سخن، حرکات و پوشش های هنجارشکن، غیرمتعارف و نامتناسب با شان دانشجو و دانشگاه پرهیز شود.

انتهای پیام

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد كهكيلويه و بويراحمد
شروع رویداد: 1400/9/1
پایان رویداد: 1400/12/10

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.201.97.224 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 01 اردیبهشت,1403