درباره دومین دوره مسابقات کتاب سه دقیقه ای

 

دومین دوره مرحله استانی مسابقات ملی «کتاب سه­دقیقه­ای» با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در دانشگاه­ها، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب و به اشتراک‌گذاشتن تجربه‌های کتاب‌خوانی آنان برگزار می‌شود.

این رویداد که از سال 1399 به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی طراحی و آغاز شده است، در سال تحصیلی 1400-1401 به صورت طرح هماهنگ با نظارت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی کشور و با همکاری 20 واحد سازمانی جهاددانشگاهی در 16 استان کشور اجرا می‌شود.

از اهداف اصلی مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای ، تقویت مهارت‌های بیانی و ارتباطی به‌ شمار می‌رود.

*دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی همه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان گیلان می­توانند در این مسابقات شرکت کنند.

*مرحله مقدماتی مسابقات طی ماه‌های دی و بهمن و اسفند ماه  سال جاری توسط واحدها برگزار می شود

دانشجویان گیلانی علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه می توانند، در یکی از دو بخش تخصصی(ادبیات کلاسیک جهان) یا بخش آزاد ،کتاب­های مورد نظر خود را در سه دقیقه معرفی کرده و از این طریق در رقابت شرکت نمایند.

*ثبت‌نام دانشجویان علاقمند در دومین دوره مرحله استانی مسابقات ملی «کتاب سه­دقیقه­ای» از تاریخ اول آذرماه  تا حداکثر اول دی ماه 1400  از طریق واتساپ 09111360680  شماره تماس 33362491-013 داخلی 144 جناب آقای ایزد دوست  انجام می شود.

 

 

 

 

نحوه ارائه شرکت کنندگان

*شرکت­گنندگان باید در ارایه سه دقیقه­ای خود مهمترین پیام و ایده اصلی کتاب و یا برشی از کتاب مورد نظر را به مخاطبان منتقل نمایند.

 

*معرفی کتاب باید در قالبی جذاب و با استفاده از فنون و مهارت­های ارتباطی انجام شود.

 

*پیشنهاد می­شود قبل از مسابقه، واحد مجری با استفاده از اساتید مجرب کارگاهی را برای آشنایی بیشتر دانشجویان با فنون و مهارت­های ارتباطی و زبان بدن برگزار کند.

 

*لازم است دانشجویان شرکت­کننده برای آشنایی بیشتر با مسابقات ویدئوی فینالیست­های دوره قبل را مشاهده کنند. این ویدئوها توسط سازمان در اختیار واحد قرار خواهد گرفت و در سایت آپارات نیز بارگذاری شده است.

 

*معرفی کتاب­ها باید بر روی استیج انجام شود. بدین منظور استفاده از سالن­های مناسب موجود در دانشگاه­ها راهگشاست.

 

*زمان ارائه صرفاً، 3 دقیقه خواهد بود. به ازای زمان اضافی تا 10 ثانیه 2 امتیاز از مجموع امتیازات شرکت کننده کسر می شود و در صورت اضافه شدن بیش از 10 ثانیه، شرکت کننده از مسابقات حذف می‌شود.

 

*کتاب­هایی که مجوزهای لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده اند و یا به تشخیص واحد مجری و سازمان انتشارات منافی ارزش های دینی و ملی و انقلابی باشند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

 

*ضروری است در هنگام ارایه از رفتار،سخن، حرکات و پوشش­های هنجارشکن، غیرمتعارف و نامتناسب با شان دانشجو و دانشگاه پرهیز شود.

 

 

اخبار
تمدید فراخوان ثبت نام مرحله استانی دومین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای استان گیلان
دوشنبه, 06 دی,1400
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1400/9/1
پایان رویداد: 1400/11/30

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.223.39.67 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 03 خرداد,1403