درباره ثبت نام دوره جدید طرح ملی دانشجو‌معلم قرآن

ثبت نام دوره جدید طرح ملی دانشجو‌معلم قرآن، از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی از ۱۲ بهمن‌ماه آغاز شده است. در همین راستا معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان نیز  فراخوان رسمی ثبت نام طرح ملی تربیت دانشجو معلم قرآن را در استان گیلان آغاز کرده است.

 

تربیت مربی آموزش قرآن کریم، حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به‌عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور و شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در جهت گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این دوره است.

 

گفتنی است، این طرح، ویژه دانشجویان ترم یک تا چهار مقطع کارشناسی، دانشجویان ترم یک مقطع کارشناسی‌ارشد و دانشجویان ترم یک مقطع دکتری با گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال در نظر گرفته شده است. همچنین تسلط به تجوید مقدماتی، دارا بودن فن بیان و روحیه مربیگری، آشنایی مقدماتی با آموزش مفاهیم قرآن کریم و دارابودن معدل بالای ۱۶ در دروس سپری شده، از جمله شرایط دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در طرح تربیت دانشجو معلم قرآن است.

 

علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند به تارنمای این سازمان به نشانی http://daneshjo.isqa.ir/ مراجعه کنند. این دوره از ۲۷ بهمن‌ماه همزمان با ولادت حضرت علی(ع) آغاز خواهد شد و در پایان به دانشجویانی که این دوره را با موفقیت سپری کرده باشند، گواهینامه معتبر از سوی جهاددانشگاهی اعطا می‌شود. همچنین برگزیدگان این دوره به دوره تکمیلی «دانشجو متدبر قرآن کریم» معرفی می‌شوند. سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور همواره منادی و پرچم‌دار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه قرآن در دانشگاه‌ها بوده است.

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1400/11/12
پایان رویداد: 1400/11/26

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.201.97.224 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: شنبه, 01 اردیبهشت,1403