درباره جشنواره علمی – فرهنگی "فیلسوف فرهنگ"

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، دبیرخانه نکوداشت مفاخر ایران اسلامی چهارمین دوره طرح ملی نکوداشت مفاخر ایران اسلامی را برگزار می‌نماید. این دوره از طرح به نکوداشت حکیم ابونصر فارابی اختصاص داده شده است. برنامه‌های نکوداشت در دو بخش استانی و ملی برنامه ریزی شده است. بخش استانی توسط معاونت فرهنگی واحدهای جهاددانشگاهی در قالب‌هایی مانند دیدار با پژوهشگران و نویسندگان برجسته در حوزه آثار و زندگی فارابی، برگزاری مراسم بزرگداشت با حضور اساتید، پژوهشگران و فعالان علمی و فرهنگی در زمینه بررسی آثار، مکتب و زندگی فارابی و نشست تخصصی معرفی و بررسی آثار برگزار خواهد شد.

بخش ملی طرح نکوداشت فارابی در قالب جشنواره علمی فرهنگی با عنوان "فیلسوف فرهنگ" در حوزه‌های مقاله نویسی، طراحی اینفوگرافیک، نماهنگ، ساخت موشن‌گرافیک و داستان کوتاه برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در 11 محور اندیشه سیاسی فارابی، زندگی نامه و حیات فارابی، دین و سیاست از نگاه فارابی، ماهیت مدینه فاضله در اندیشه فارابی، اندیشه اجتماعی فارابی، جایگاه عدالت در مدینه فاضله فارابی، جایگاه اخلاق در مدینه فاضله فارابی، موسیقی و فارابی، تعلیم و تربیت در اندیشه فارابی، جایگاه تعلیم و تربیت در مدینه فاضله فارابی، تقابل فرهنگ‌ها در اندیشه فارابی به دبیرخانه نکوداشت مفاخر ارسال نمایند.

در بخش علمی جشنواره  اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را در یکی از محورهای اعلام شده، به دبیرخانه ارسال نمایند. مقالات برگزیده ضمن تقدیر و اعطای گواهی ارائه مقاله، در کتاب مجموعه مقالات منتشر شده و در پایگاه اینترنتی سیویلیکا (مجموعه مقالات کنفرانس‌های کشور) نمایه می‌شوند.

شایان ذکر است در بخش فرهنگی و هنری جشنواره ، تنها دانشجویان قادر به شرکت می باشند و به سه نفر از برگزیدگان هر یک از بخش‌های جشنواره جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت. 

گفتنی است در اختتامیه این طرح، نویسندگان مقالات برگزیده به ارائه خلاصه از مقاله خود خواهند پرداخت و نمایشگاهی از آثار دریافتی در بخش‌های  مختلف این رویداد برپا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار تا پایان روز 31 خردا د ماه 1402 تمدید شده است و علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند جهت دریافت و مطالعه آییننامه جشنواره، ثبت نام و ارسال آثار خود به آدرس www.roytab.ir/Farabi مراجعه نمایند. لازم به ذکر است ارسال آثار فقط از طریق همین آدرس قابل انجام خواهد بود.

آیین نامه جشنواره

اخبار
تیزر جشنواره فیلسوف فرهنگ
دوشنبه, 11 اردیبهشت,1402
حامیان
برگزارکننده: سازمان دانشجويان
شروع رویداد: 1401/12/10
پایان رویداد: 1402/3/31

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

نشانی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، ساختمان شماره ۲ جهاد دانشگاهی، طبقه اول، سازمان دانشجویان،
دبیرخانه نکوداشت مفاخر ایران اسلامی

پست الکترونیکی: info@mafakher.net
تلفن: ۶۶۴۹۱۵۳۶ - ۶۶۹۷۸۰۰۰
دورنگار: ۶۶۹۷۷۹۹۹
ساعات پاسخگویی: ۸-۱۶

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
میراکبر بهاری - 1402/01/28
سلام وارادت این رویداد مخصوص دانشجویان است
سارا روغنیان - 1402/02/06
سلام.وقت به خیر. با وجود آنکه در جشنواره فیلسوف فرهنگ در بخش اینفوگرافی از فیلم راهنما سخن گفته شده است ولی فیلم ساخت اینفوگرافیک در سایت بارگزاری نشده است. لطفا راهنمایی بفرمایید.
مبینا اشرفی - 1402/02/21
سلام آیا دانشجویان کارشناسی هم می توانند به تنهایی به جشنواره مقاله ارسال کنند؟
سینا شفاعت پناهی - 1402/02/30
سلام وقت بخیر چرا امکان بارگذاری آثار وجود ندارد تایید نمیشود؟؟؟؟
سینا شفاعت پناهی - 1402/02/30
سلام وقت بخیر چرا امکان بارگذاری آثار وجود ندارد تایید نمیشود؟؟؟؟
سینا شفاعت پناهی - 1402/02/30
سلام وقت بخیر چرا امکان بارگذاری آثار وجود ندارد تایید نمیشود؟؟؟؟
سینا شفاعت پناهی - 1402/02/30
سلام وقت بخیر چرا امکان بارگذاری آثار وجود ندارد تایید نمیشود؟؟؟؟
سینا شفاعت پناهی - 1402/02/30
سلام وقت بخیر چرا امکان بارگذاری آثار وجود ندارد تایید نمیشود؟؟؟؟
علی تابع - 1402/03/10
سلام و احترام امکان ارسال بیش از ۳ اثر در هر بخش وجود دارد؟
سهیلا صفرپور رودبارمحله - 1402/03/28
باسلام وخسته نباشید این رویداد حتما نقش مهمی درمعرفی وشناساندن مفاخر ونکوداشت آنان دارد وکاری درخور تحسین میباشد ممنون اززحمات همه عزیزان باآرزوی موفقیت برای شما
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.