مهلت شرکت تمدید نمی‌شود

یکشنبه, 14 شهریور,1400

مهلت شرکت تمدید نمی‌شود

دبیرخانه دومین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با اعلام این‌که تمدید مهلت شرکت در این جشنواره مقدور نیست، از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور دعوت کرد که تا پایان روز ۱۵ شهریورماه، آثار خود را به صورت اینترنتی به دبیرخانه جشنواره بفرستند.

به گزارش ایسنا،  در این جشنواره که در دومین دوره‌ خود، در قالب‌های «کلاسیک، نیمایی، سپید و آزاد، ترانه، طنز، شعر ترجمه و پژوهش شعر» برگزار می‌شود، دانشجویان مقطع‌های مختلف تحصیلی برای به‌دست آوردن تندیس «رودکی» رقابت می‌کنند.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و شرکت در جشنواره که کلیه‌ مراحل آن به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، به سامانه‌ اینترنتی رویتاب می‌توانند مراجعه کنند:
https://roytab.ir/ShereDaneshjoei

تنها شرط‌های شرکت در این جشنواره‌ سالانه که به‌همت اداره کل امور راهبری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار می‌شود، دانشجو بودن صاحب آثار و نیز حائز رتبه نبودن آثار ارسالی در دیگر جشنواره‌ها اعلام شده است.
هر شرکت‌کننده در هر یک از قالب‌ها، حداکثر با ۳ اثر و جمعا حداکثر با ۲۱ اثر در این جشنواره می‌تواند شرکت کند.

نقیضه‌نویسی ادبیات کهن، شعرخوانی معاصر، خوانش متون ادبی کهن و نقد و معرفی مجموعه اشعار از دیگر بخش‌های جنبی جشنواره است که شرکت‌کنندگان برای به‌دست آوردن حداکثر امتیاز، در این بخش‌ها نیز می‌توانند شرکت کنند و اثر بفرستند.

پیش‌تر عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، محمدرضا ترکی، پونه نیکوی، کوروش انصاری، علیرضا بهرامی، عادل تقوی، فرزین پورمحبی، سمانه عنبری، آرش شفاعی و حسین تقوی، به‌عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شده بودند. 

نخستین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با مشارکت دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در سال تحصیلی ۹۹- ۱۳۹۸ برگزار شد.

محفل‌های شعری نخستین دوره‌ جشنواره‌ ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آغاز شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا(س) ادامه یافت. در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری برپا شدند.

پس از شیوع ویروس کرونا که به لغو برخی از محفل‌های جشنواره در دانشگاه‌های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه سال گذشته، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، به‌صورت برخط برگزار و از برگزیدگان تجلیل شد.

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با وجود تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها بر اثر همه‌گیری بیماری ناشی از شیوع ویروس جدید کرونا، در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مشارکت دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه‌های مختلف برنامه‌ریزی شد.

تمرکز دومین دوره این جشنواره بر برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برخط بود که در این جریان، دوره‌های آموزشی مبانی شعر (۸ جلسه)، مبانی ترانه (۴ جلسه) و مبانی شعر طنز (۴ جلسه) تا کنون برگزار شده است.

دانشجویان علاقه‌مند تا پایان روز دوشنبه ۱۵ شهریورماه جاری فرصت دارند که از طریق سامانه یادشده برای شرکت در این جشنواره ثبت‌نام کنند و آثار خود را بفرستند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 3.239.95.36 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: جمعه, 04 خرداد,1403