درباره به مناسبت هفته پژوهش پژوهش و فناوری

پژوهشکده زنان با همکاری جهاد دانشگاهی الزهرا بزرگداشت روزهای اول هفته پژوهش را باعنوان پژوهش و فناوری ، مدرسه و دانشگاه وبیناری علمی را برگزار می نماید. 

 با گسترش ویروس کرونا (COVID-۱۹) در جامعه، بسیاری از فعالیت­‌های اجتماعی والدین و کودکان متوقف شده است.

ما و سایر اعضای خانواده در محیط کوچک خانه دور هم جمع شده‌­ایم و دائما اخبار کرونا را از رسانه‌های مختلف و فضای مجازی دنبال می­‌کنیم.

همگی ما در معرض بمباران خبری-اطلاعاتی در مورد ویروس کرونا تازه هستیم که این امر می‌­تواند باعث ایجاد حس ناامیدی، افسردگی، ترس، اضطراب و نگرانی در میان اعضای خانواده و به‌خصوص فرزندانمان شود.
همچنین موضوع دیگری به نام تربیت جنسی در سایه عفاف در این موقعیت جامعه کمرنگ شده است.
شهید مطهری، معتقد است که"تربیت جنسی قسمتی از اخالق به معنای عام است و شامل عده ای از عادات، ملکات و روشهای بشری است که به غریزه ی جنسی بستگی دارد".
بهشتی نیز در تعریف دیگری چنین میگوید:مقصود از تربیت جنسی، این است که طفل را به گونه ای بپرورانیم تا هنگامی که به سن بلوغ رسید، حلال و حرام را در مسائل جنسی تشخیص داده و به وظایف زناشویی و همسری آگاه باشد و از لاابالایگری بپرهیزد و راه و رسم عفت اسلامی، خلق و خوی او باشد و در وادی شهوت سرگردان نشود.
در این راستا پژوهشکده زنان با همکاری جهاد دانشگاهی الزهرا بزرگداشت روزهای اول هفته پژوهش را باعنوان پژوهش و فناوری ، مدرسه و دانشگاه وبیناری علمی را برگزار می نماید. تاریخ وبینارها:

شنبه 22آذر ماه99 ساعت 17 الی 19 (افزایش افسردگی و اضطراب نوجوانان در دوران کرونا)-(روش های بهبود یادگیری کودکان در دوران قرنطینه)و یک شنبه 23 آذر ماه 99 ساعت 17:30 الی 19:30(تربیت جنسی کودکان و نوجوان در سایه عفاف) میباشد.

باحضور:

جناب آقای ملک محمد_روانشناس کودک و نوجوان و مشاور تحصیلی

سرکار خانم مژگان آذرخش_روانشناس و مشاورخانواده

دکتر فاطمه فیاض_عضو هیئت علمی پژوهشکده زنان

اخبار
معرفی افراد
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد الزهراء
شروع رویداد: 1399/9/23
پایان رویداد: 1399/9/23

فرم ها
پوستر
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما
ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2021 - All rights reserved.