رویداد نوآوری اجتماعی در اردبیل برگزار می‌شود

سه شنبه, 19 تیر,1403

رویداد نوآوری اجتماعی در اردبیل برگزار می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل، از برگزاری «رویداد نوآوری اجتماعی» به منظور افزایش مشارکت اجتماعی در راستای حمایت از ایده‌های برتر و نوآورانه از محل اعتبارات ابلاغی سازمان امور اجتماعی کشور، با تسهیلگری جهاددانشگاهی در استان اردبیل خبر داد.

رضوان باقلاچی، اظهار کرد: رویداد نوآوری اجتماعی به همت امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل ، در راستای تحقق مفاد سند تحول مردمی مبنی بر نمونه‌سازی و الگوسازی از دستاوردهای موفق مشارکت مردم نهاد مصوب هیأت وزیران در سال ۱۳۹۵ درخصوص تعیین سیاست‌های ترویجی، تشویقی و فرهنگ‌سازی برای تعمیق ارتقا و نهادینه کردن مشارکت اجتماعی مردم و با هدف ارتقای مشارکت اجتماعی در کشور و به جهت حمایت از ایده‌های برتر نوآورانه شهروندان در توسعه محلات با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت و سرمایه و نشاط اجتماعی به منظور تحقق تدابیر اهداف و وظایف سازمان امور اجتماعی در حوزه مشارکت‌های مردمی با هدف ارتقاء مشارکت اجتماعی در کشور؛ در اردبیل برگزار می‌شود.

وی افزود: بسترسازی به منظور مداخلات اجتماع محور و تسهیلگرانه مردم در فرایندهای توسعه اجتماعی و حمایت از طرح‌های نوآورانه و بومی بر مبنای اقتضائات محلی از طریق هم‌افزایی ذینفعان از رویکردهای محوری رویداد نوآوری استان اردبیل می باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل تصریح کرد: پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد توان‌افزایی در حوزه خانواده، اعتیاد بهداشت و درمان، کودکان کار و خیابان، زنان سرپرست خانوار، مفاسد و جرائم اخلاقی و اجتماعی با تأکید بر سکونتگاه‌های غیررسمی، ارتقاء سرمایه سلامت و نشاط اجتماعی اولویت همگرایی و انسجام ملی اولویت‌ها و مسائل اجتماعی مبتلا به استان و شهرستان جزو زمینه‌های مهم مداخلات اجتماع محور داوطلبان است.

 

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل هم درخصوص شاخص‌ها و فرایند اجرایی این طرح، تصریح کرد: این طرح صرفا شامل ایده‌های تشکل‌های اجتماعی نیست و تمامی شهروندان علاقمند به ویژه محققان، گروه های جهادی و فناوران دارای ایده، می‌توانند با ارسال ایده های خود در این رویداد اجتماعی مشارکت نمایند.

حسام رسولی بیان کرد: طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی براساس موضوع طرح، اهداف گروه هدف، وضعیت موجود منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح، محدوده زمانی و محل اجرای طرح در دبیرخانه رویداد، با حضور صاحب نظران و کارشناسان مرتبط مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از طرح‌های منتخب مطابق با امتیازهای اعضای دبیرخانه با توجه به مداخلات اجتماع محور خواهد بود و جایزه نقدی و حمایت دستگاه های اجرایی، مراکز نوآوری و مراکز رشد نیز می تواند به تحقق اهداف طرح های منتخب کمک کند.

رسولی ابراز کرد: داوطلبان و متقاضیان می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۴۰۳ طرح و ایده‌های خود را به دبیرخانه رویداد واقع در جهاددانشگاهی استان اردبیل از طریق سامانه رویتاب، مربوط به فعالیت های فرهنگی  از طریق درگاه  406https://www.roytab.ir/Default/GenerateForm/  ارسال کنند.

وی ادامه داد: علاقمندان برای پاسخگویی به سئوالات احتمالی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۷۴۹۵۰۷ و ۰۹۱۴۹۵۱۱۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل در پایان اذعان داشت: تلاش می کنیم طرح های منتخب این رویداد در قالب آیین اختتامیه، در دهه اول مردادماه معرفی شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 44.211.31.134 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: یکشنبه, 31 تیر,1403