روضه های خانگی راهی برای تعظیم شعائر

چهار شنبه, 29 مرداد,1399

روضه های خانگی راهی برای تعظیم شعائر

به گزارش روابط عمومی پویش روضه های خانگی، در حاشیه مراسم رونمایی از پویش#روضه_های_خانگی، عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، درباره دلایل ورود سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری ایکنا به موضوع روضه‌های خانگی، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که ایکنا طی سال‌های اخیر پیش گرفته موضوع سبک زندگی و به طور‌ خاص‌تر سبک زندگی دینی، اسلامی و معنوی است. در همین راستا یکی از مواردی که هر ساله در ایام ماه محرم از سوی ایکنا پوشش و انعکاس داده می‌شد، برنامه‌های مرتبط با این ایام و مراسم‌ عزاداری و خدمات و فعالیت‌های اجتماعی و پاسخ به شبهات و موضوعات مشابه این موارد بود. امسال به دلیل شرایط به وجود آمده و مطابق این دیدگاه جمعی که نباید سلامت مردم به خطر بیفتد عده‌ای مخالف برگزاری هر نوع تجمع و عزاداری هستند و در این میان برخی نیز معتقدند که مجلس عزاداری سیدالشهدا(ع) شفاست و به همین دلیل مجالس اقامه عزای حسینی(ع) باید برگزار شود.

وی ادامه داد: بعد از پیام مقام معظم رهبری و اعلام موضع ایشان، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری ایکنا به پیروی از منویات ایشان، موضوع تعظیم شعائر را با تأکید بر حفظ سلامتی مردم در پیش گرفت. از طرفی به واسطه توسعه شهری طی سالیان اخیر، توجه کمتری به روضه‌های خانگی شده است، لذا تصمیم شورای سیاستگذاری مجموعه سازمان و خبرگزاری ایکنا بر این شد که امسال یکی از روش‌های تعظیم شعائر توجه به روضه‌های خانگی باشد، چراکه کارکردی در تبیین قیام امام حسین(ع) و برقراری عاطفی میان امام(ع) و مردم خواهد داشت که بروز و ظهور آن در خانواده به عنوان مهمترین نهاد فرهنگی کشور است.

 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: بر همین اساس و با محوریت روضه‌های خانگی، مقرر شد اقدام به تولید محتوا در این زمینه، مصاحبه با خطبا و تبلیغ و ترویج موضوع روضه‌های خانگی در قالب‌های مختلف عکس و ... و پیوستن خانواده‌های ایرانی به این پویش کنند. از سوی دیگر، در جلسه اخیر رونمایی از پوستر پویش احیای روضه‌های خانگی نیز خطبای حاضر در جلسه تأکید داشتند در عین توجه به روضه‌های خانگی، این موضوع نباید مانع برپایی و برگزاری تجمع‌های بزرگ عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 - All rights reserved.