جشنواره مجازی «هنر و کرونا» در گلستان برگزار می‌شود

دوشنبه, 30 تیر,1399

جشنواره مجازی «هنر و کرونا» در گلستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علیرضا سعیدی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره مجازی هنر و کرونا در بستر فضای مجازی با هدف فرهنگ‌سازی و ترویج رفتارهای صحیح  اجتماعی و ارزش‌های والای انسانی و رفتاری از طریق زبان هنر در راستای گسترش مسائل فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی متناسب با پدیده‌های نوین اجتماعی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه علاقمندان برای شرکت در این جشنواره تا تاریخ 25 مردادماه جاری فرصت دارند، ابراز کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از تاریخ یکم مرداد لغایت 25 مردادماه جاری از طریق سامانه http://eventta.ir/honarvacorona ارسال کنند و در این جشنواره شرکت کنند.
دبیر اجرایی جشنواره مجازی هنر و کرونا در گلستان با تاکید بر اینکه این جشنواره در قالب پنج رشته هنری برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره در قالب پنج رشته هنری از قبیل اینفوگرافیک، پوستر، عکاسی با موبایل، فیلم کوتاه و دلنوشته برگزار می‌شود.
 سعیدی افزود: بدون تردید زبان و بیان هنر به دلیل جذابیت، مانایی و اثرگذاری بر افراد می‌تواند  نقش چشمگیری در کاهش و اصلاح ناهنجاری‌ها، کج رفتاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و جامعه را به سوی اخلاق و انسانیت رهنمون کند.
وی اظهار کرد: انتقال مفاهیم و محتوای ارزشمند انسانی، آداب روابط اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی از طریق ابزار هنری و بصری سریع، روان و قابل فهم و درک برای اقشار مختلف جامعه است و تاثیرگذاری مضاعف در جهت آگاهی‌بخشی دارد.
کارشناس فرهنگی و هنری جهاددانشگاهی استان گلستان افزود: انسان‌ها در دوران کنونی همواره در معرض تندباد حوادث، دگرگونی‌ها و بیماری‌های غیر قابل پیش‌بینی قرار دارند که معضلات و گرفتاری‌های عدیده‌ای را برای بشر رقم زده است که ویروس کرونا  یکی از این موارد بسیار وخیم است و به نوعی مراودات اجتماعی و خانوادگی را تحت‌الشعاع خود قرار داده و موجب اختلال در روابط عادی شده بنابراین در موقعیتی فعلی بیش از هر زمان دیگری برگزاری جشنواره‌های هنری باعث بهبود شرایط شده و از طرفی می‌تواند باعث ترویج آموزه‌های صحیح و الگوهای درست رفتاری شود.
سعیدی در خصوص رشته‌های جشنواره مجازی «هنر و کرونا» ابراز کرد: بخش اینفوگرافیک  جشنواره مجازی «هنر و کرونا» شامل رعایت نکات بهداشتی و رعایت نکات اخلاقی و آموزنده در دوران کرونا و پساکرونا است و همچنین بخش پوستر نیز شامل استفاده صحیح از رسانه‌ها و فضای مجازی در دوران کرونا است.
وی ادامه داد: در بخش عکاسی با موبایل نیز باید در زمینه‌ رویدادهای کرونا، تلاش کادر درمانی، رعایت و یا عدم رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان، تغییر نمای محیط خانه و شهری قبل و بعد از کرونا و گندزدائی معابر پرداخته شود.
دبیر اجرایی جشنواره مجازی هنر و کرونا در گلستان گفت: فیم کوتاه شامل فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند حرفه‌ای و موبایلی از دوران قرنطینه در موقعیت‌های مختلف از شرایط کرونایی است و در بخش دلنوشته نیز خاطرات ایام کرونایی در قالب یادداشت‌های کوتاه و بلند خواهد بود.
سعیدی اظهار کرد: بکارگیری توانمندی‌های هنرمندان برای برون‌رفت و تعدیل مشکلات فراوان فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی یکی از راه‌های موثر است که قطعا از مهمترین رسالت و مسئولیت بانیان فرهنگی ایجاد زمینه برای ظهور استعدادهای خلاق و حمایت از خلق آثار هنری تاثیرگذار است و جشنواره‌های هنری؛ نمونه بارزی از این فرصت‌های مغتنم است که توجه و اهتمام ویژه را می‌طلبد.
وی افزود: در این راستا معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان گلستان با حمایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان در نظر دارد با توجه به شرایط کنونی کشور (شیوع بیماری کرونا) و  به منظور تولید آثار هنری تاثیرگذار و ارتقای مشارکت و توسعه استعداد های جامعه، تقویت روحیه نشاط و سلامت فرهنگی و اجتماعی و تاثیر در کنترل و مهار ویروس کرونا، جشنواره «هنر و کرونا» را برگزار کند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 - All rights reserved.