همایش آموزش پزشکی بین المللی

سه شنبه, 21 شهریور,1402

همایش آموزش پزشکی بین المللی

معاون دانشگاهی دانشکده آموزش پزشکی و فناوری یادگیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: امسال تمرکز بر آموزش نوین و مهارت های جدید بوده است.

 

به گزارش ایسنا، دکتر بابک ثابت در افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی آموزش پزشکی که امروز در دانشکده آموزش پزشکی و فناوری‌های یادگیری دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه دومین سال تعامل مثبت متخصصان و اعضای هیأت علمی است که هم‌زمان با رویداد جهانی برگزار می‌شود گفت: در سال گذشته با توجه به شیوع اپیدمی کرونا عمده مباحث بر پایه آموزش از راه دور بوده است اما امسال تمرکز بر آموزش نوین و مهارت های جدید بوده است

 

دکتر سلیمان احمدی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی نیز در سخنانی ضمن خیر مقدم به حاضران مجازی و حضوری با بیان این‌که این همایش یک رویداد بزرگ است گفت: این رویداد در دنیا در مجموعه روابط بین الملل در حوزه آموزش پزشکی سرآمدترین گرد هم‌آیی متخصصان حوزه آموزش پزشکی است.

 

وی با اشاره به تاریخچه این رویداد ادامه داد: در پکیج برنامه طیف گسترده‌ای از  graduete, postgraduate و... حضور دارند که فرصت خوبی برای آموزش  فراهم آورده است.

احمدی افزود: در این برنامه تلاش ما این است که صرف پخش کردن یک همایش سخنرانی نباشد بلکه بتوانیم در این دانشگاه آن را به شکل مبانی و مسائل نظری وارد کنیم.

 

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی با اشاره به عنوان AMEE گفت: این عنوان یعنی تحولی برای آینده و آینده آموزش پزشکی محیط آموزشی فراگیر و جهان شمول داشته باشیم.

 

احمدی با اشاره به اهمیت محیط آموزشی گفت: اهمیت محیط آموزشی یعنی اهمیت کوریکولوم و استاد و فضای آموزش. آن‌قدر که این موضوع به عنوان شعار اصلی قرار گرفته است.

 

دکتراحمدی ادامه داد: امیدوارم از هم دیگر یاد بگیرم و یک اجتماع فعال یادگیری داشته باشیم و این درسی باشد برای دانشجویان که با هم کار کنند و از هم یاد بگیرند.

 

وی در پایان تأکید کرد: تلاش بسیاری شده است که در این پنل‌ها از استادان بالینی و علوم پایه و اعضای هیأت علمی با توجه به این‌که در برخورد با آموزش هستند  حضورشان را در این زمینه برای انتقال تجربه داشته باشیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.