برگزاری کرسی تلاوت و تدبر با حضور استاد ابوالقاسمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

یکشنبه, 31 اردیبهشت,1402

برگزاری کرسی تلاوت و تدبر با حضور استاد ابوالقاسمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح هماهنگ تلاوت و تدبر که به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور تدوین شده است، سلسله جلسات تلاوت و تدبر در واحد های منتخب جهاد دانشگاهی سراسر کشور برپا شده است.

مرآتی ادامه داد: در این راستا معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امیرکبیر با همکاری کانون قرآن و عترت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نظر دارد کرسی تلاوت و تدبر در قرآن را با حضور قاری برجسته بین المللی، جناب آقای احمد ابوالقاسمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار نماید.

عضو هیئت علمی داشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فرازی از خطبه 18 نهج‏البلاغه که می‏فرماید «قرآن دارای ظاهری زیبا و باطنی ژرف و ناپیدا است.»، به اهمیت موضوع تذکر در قرآن خاطر نشان کرد و گفت در این گونه جلسات تلاوت و تدبر اگرچه شاید مداومت وجود نداشته باشد اما تذکر به انس بیشتر با قرآن کریم را در گام اول در ذهن مخاطب ایجاد نموده و با تکیه بر مفاهیم مطرح شده، توجه به معانی و در گام بعدی عمل به قرآن را یادآور می شود.

گفتنی است این برنامه با حضور اقشار مختلف دانشگاهیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر روز سه شنبه دوم خردادماه پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 - All rights reserved.
آدرس آی پی: 100.28.227.63 سیستم عامل: Unknown مرورگر: Unknown تاریخ مشاهده: پنجشنبه, 24 خرداد,1403