جشنواره ملی خوشنویسی «کوکب هدایت» برگزار می‌شود

دوشنبه, 21 تیر,1400

جشنواره ملی خوشنویسی «کوکب هدایت» برگزار می‌شود

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان با اشاره به اینکه جشنواره ملی خوشنویسی «کوکب هدایت»، با محوریت آموزه‌های اخلاقی در قرآن کریم برگزار می‌شود، اظهار کرد: این کتاب الهی علاوه بر اینکه کامل‌ترین منبع معرفتی و معنا آفرینی است، بزرگترین منبع الهام برای هنرمندان و آفرینش‌های ادبی و هنری آنها نیز بوده است.

وی افزود: در این میان و در بین هنرهای اسلامی، خط و خوشنویسی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و خوشنویسان جدای از انتقال بار معنایی آیات و دستورات دینی، به دلیل قداست متن مصحف شریف، تمام تلاششان این بوده و هست که به زیباترین شکل ممکن، مضامین و آموزه‌های معنوی قرآن کریم را به رشته تحریر درآورند. در این راستا معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خوزستان در نظر دارد جشنواره ملی خوشنویسی را با عنوان «کوکب هدایت» و با محوریت آموزه‌های اخلاقی در قرآن کریم برگزار کند.

جویدراوی در ادامه هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی با تکیه بر مفاهیم اخلاقی قرآن کریم، رویکردی معنوی به قرآن و احادیث با تکیه بر مفاهیم اخلاقی، آشنایی هر چه بیشتر مردم با گوهرهای اخلاقی قرآن کریم، گردآوری و ثبت آیات و فرامین اخلاقی مصحف شریف در یک کتاب، رشد و اعتلای استعدادهای هنری و هدایت آنها به سمت منابع دینی و معرفتی دین اسلام، عنوان کرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2021 - All rights reserved.