شهید سلیمانی عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بود

یکشنبه, 24 اسفند,1399

شهید سلیمانی عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بود

به گزارش ایكنا از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس عصر امروز، ۶ دی‌ماه در نشست خبری جشنواره «عصر سليمانی‌ها» كه با حضور مسئولان سازمان فضای مجازی سپاه فجر، اداره‌كل ارشاد، بسيج هنرمندان و كميته امداد در شیراز برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها، شهید سلیمانی و فرا رسیدن ایام سالگرد شهادت ایشان گفت: امثال سردار سلیمانی برای نظام جمهوری اسلامی افتخار هستند.

وی با بیان اینكه اگر بخواهیم سردار سلیمانی را در یك جمله تعریف كنیم باید بگوییم كه ایشان عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بوده است، افزود: امروز در دهه پنجم انقلاب نیاز به شناخت مكتب و تربیت سلیمانی داریم.

بابایی اظهار كرد: در كنار اجرای همه بزرگداشت‌ها، همایش‌ها و برنامه‌هایی كه برای بزرگداشت شهید سلیمانی برگزار می‌شود، باید به بحث تربیت و آموزش مكتب سلیمانی نیز برای نسل جوان توجه ویژه داشت چرا كه این مكتب چراغ هدایتی برای نسل آینده این كشور خواهد بود.

محمد بذرافشان، مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) فارس نیز در این نشست برگزاری جشنواره «عصر سلیمانی‌ها» را تلاشی در راستای لبیك به فرمایشات رهبر معظم انقلاب كه فرمودند گرامیداشت یاد شهیدان كمتر از شهادت نیست، دانست و گفت: باید تمام اقدامات لازم را برای گرامیداشت یاد شهدای مقاومت انجام دهیم.

وی، امنیت، اقتدار و عظمت ایران اسلامی را در داخل و خارج از مرزها را مرهون جانفشانی‌های امثال سردار سلیمانی دانست و گفت: هرچه در این زمینه قلم‌فرسایی كنیم و بنویسیم هنوز هم بسیار ناچیز است.

بذرافشان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه بعد از شهادت سردار سلیمانی، به‌منظور بزرگداشت ایشان برنامه‌های مختلفی اجرا كرده‌ایم، گفت: برخی از ادارات و سالن‌های ورزشی و اجتماعات خود به نام شهید سلیمانی نامگذاری كردیم و برخی از برنامه‌های فرهنگی ما هم به نام شهید سلیمانی رقم خورد.

مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) فارس به توزیع ۳ هزار تپ لت میان دانش‌آموزان نیازمند اشاره كرد و گفت: به‌یاری خدا در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی باز هم توزیع چنین اقلامی را میان خانواده‌های تحت پوشش خود خواهیم داشت.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 - All rights reserved.