معاون فرهنگی جهاددانشگاهی البرز نقد فیلم رسیدن به یک بینش فردی است

یکشنبه, 18 آبان,1399

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی البرز نقد فیلم رسیدن به یک بینش فردی است

 

 


به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد البرز، سعید قاسمی جیردهی با اشاره به اهمیت نقد و بررسی یک فیلم گفت: هر بیننده‌ای پس از تماشای فیلم برداشت‌های متفاوتی از فیلم دارد که غالب این برداشت‌ها ذوقی است. نقد فیلم به ما کمک می‌کند که به برداشت‌های ذوقی جهت ببخشیم و با کسب اطلاعات دقیق‌تر و فنی‌تر از طریق منتقد درک و فهم بصری بینندگان فیلم افزایش می‌یابد. نقد فیلم به ما یاد می‌دهد که چگونه می‌توانیم به بینش فردی برسیم.


وی افزود: نقد جامع حیطه‌ فیلم به ببیننده کمک می‌کند که از جوانب مختلف به فیلم بنگرد و به مطالبی که شاید از چشم بیننده غافل مانده باشد توجه بیشتری نماید گویی فیلم را چند بار تماشا کرده است. برای اینکه بدانیم آیا همه‌ مطالب فیلم را دریافت کرده‌ایم یا نه حتما باید به نقد آن فیلم هم توجه داشته باشیم.


قاسمی جیردهی یادآور شد: فیلم شیوع، (contagion) یک فیلم آمریکایی در ژانر فاجعه‌ای مهیج به کارگردانی استیون سودبرگ است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. این فیلم که در سال ۲۰۱۱ شصت و یکمین فیلم پرفروش بود، در سال ۲۰۲۰ هم زمان با دنیاگیری کرونا ویروس و پیامدهای آن و شباهت این رخدادها با داستان و فضای فیلم، توجهات جهانی را به سوی خود جلب کرد.


 وی در پایان گفت: توصیف محتوا، تفسیر فیلم نامه، عناصر تکنیکی و فرمی، تحلیل، ارزیابی و قضاوت فیلم شیوع با راهبری مهدی سلطانی گردفرامرزی منتقد، تحلیلگر و جامعه شناس سینما روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ساعت ۱۸ از طریق لینک Amjad.jde.ir/alborz   و با رمز عبور jahad  برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند در این نشست حضور یابند و از نقد جذاب و شنیدنی این فیلم، شباهت آن با ویروس کرونا و تحلیل پیامدهای اجتماعی آن بهره ببرند.


.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 - All rights reserved.